В Японії заарештували главу Renault-Nissan-Mitsubishi

Затримання Карлоса Гона стало результатом внутрішнього розслідування, яке проти топ-менеджера велося в компанії Nissan.

Як випливає з офіційного повідомлення Nissan, перевірка, яка тривала кілька місяців, також зачіпає представницького директора Грега Келлі. За версією компанії, він і Гон протягом декількох років в своїх звітах для Токійської фондової біржі занижували суму фінансових винагород Карлоса Гона. Крім того, двох топ-менеджерів підозрюють у використанні активів компанії в особистих цілях.

У Nissan підкреслюють, що вже передали матеріали власного розслідування японській прокуратурі і готові співпрацювати зі слідством. За деякими відомостями, керівник альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi сам з’явився в прокуратуру, там він був заарештований.

Нагадаємо, що свого часу Карлос Гон уславився кращим антикризовим менеджером в автопромі. Зокрема, йому вдалося врятувати від розорення компанії Renault і Nissan. Топ-менеджер часто робив радикальні заходи, за що неодноразово критикувався профспілками. Наприклад, рятуючи Renault, він для початку закрив завод виробника в Бельгії, а потім скоротив величезну кількість людей в самій Франції. Однак результат його роботи був у наявності. Уже в 1997 році Renault перестала бути збитковою компанією і вирішила вступити в альянс з Nissan.

До лютого 2018 року Гон обіймав посаду гендиректора Renault. Роком раніше, він очолив альянс Renault-Nissan-Mitsubishi, залишивши пост гендиректора марки Nissan.


Не пропустіть