В Україні розблокували підписання закону про розмитнення “євроблях”

Депутати Верховної Ради не змогли скасувати внесення змін до Податкового кодексу.

Народні депутати України розблокували процес підписання закону № 8487 про акциз при розмитненні легкових автомобілів. Парламентарії не підтримали два проекти постанови, якими пропонувалося скасувати результати голосування за закон.

Автори постанов про скасування закону аргументували необхідність їх прийняття тим, що зміни до Податкового кодексу були прийняті з порушеннями процедур і Регламенту.

Таким чином, після відхилення постанов про скасування результатів голосування спікер парламенту Андрій Парубій може підписати закон з податковими змінами.

Як відомо, власники авто на єврономерах проводять акції з вимогою скасування законопроектів № 8487 і 8488. 21 листопада автомобілісти перекрили дороги в 16 областях.

Як відомо, пов’язані законопроекти № 8487 і № 8488, прийняті Радою в другому читанні 8 листопада, встановлюють правила тимчасового перебування в Україні автомобілів з іноземною реєстрацією.

Законопроект № 8487 встановлює базові ставки акцизного податку для нового автомобіля в залежності від типу палива та об’єму двигуна:

для авто з бензиновим двигуном об’ємом 1000 куб. см – 50 євро; від 3000 куб. см – 100 євро;
для “дизеля” з двигуном 1500 куб. см – 75 євро; від 3500 куб. см – до 150 євро.
Щоб визначити розмір акцизу для конкретного авто, до базової ставки будуть застосовувати коефіцієнти. Формула буде такою:

На оформлення нерозмитнених авто дається 180 робочих днів. При цьому акцизний податок зменшується на 50% для авто, які будуть розмитнені протягом перших 90 днів після вступу закону в силу. В останні 90 днів “пільгового” періоду ставки стануть повними, але штрафи за порушення термінів перебування накладатися не будуть.

Законопроект № 8488 передбачає штрафи за порушення умов тимчасового ввезення та транзиту авто. Також в законі прописані штрафи за порушення терміну перебування нерозмитненого автомобіля на території України – від 170 гривень до 170 тисяч гривень або конфіскації авто.

Джерело segodnya.ua

Не пропустіть