В Україні може бути введена європейська практика зниження швидкості при в’їзді в населені пункти

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує впровадити європейську практику обов’язкового створення спеціальних технічних засобів для зниження швидкості руху на українських трасах при в’їзді в населені пункти.

Так, у проекті змін до державних будівельних норм з проектування доріг загального користування міститься обов’язкова вимога – при будівництві нових та реконструкції існуючих трас влаштовувати спеціальні острівці в напрямку населених пунктів. По можливості такі засоби безпеки повинні передбачатися і під час капітального ремонту.

Згідно із запропонованими змінами, такі острівці повинні влаштовуватися на смузі руху в напрямку населеного пункту і бути підвищені над проїзною частиною на висоту 5-10 см поза населеними пунктами і 15-20 см – в населених пунктах. Крім цього, місця проектування острівців необхідно облаштовувати відповідними технічними засобами.

В Європі така система називається «traffic calming» і включає в себе комплекс заходів по дизайну доріг і створення штучних звужень і нерівностей з метою уповільнення дорожнього руху або зменшення кількості транспортних засобів.

Ці зміни дозволять виключити перевищення дозволеної швидкості руху на трасах, сприятимуть зменшенню кількості ДТП та підвищенню безпеки руху.

Джерело yaizakon.com.ua

Не пропустіть