Експерт розповів, коли в Україні подешевшають автомобілі

1

Україна заповнена машинами, реальна вартість яких за кордоном значно нижча, ніж в нас в країнї. Вони автоматично дорожчають, проходячи нашу митницю, пише ranok.ictv.ua.

За словами експерта авторинку Сергія Боровика, автомобілі в Україні коштують на 15-20% дорожче, ніж аналогічні авто в Європейському Союзі. І на це є об’єктивні причини.

“На авто треба заплатити мито (10%), акциз (3-5%), витрати на доставку (до 500 євро). Крім того, для України автомобіль проходить спеціальну підготовку, отримуючи так званий пакет “Погані дороги”. Таким чином вартість виходить на 15-20% дорожче”, – зазначає експерт авторинку Сергій Боровик.

І хоча з 1 січня діє економічна частина євроасоціації, яка передбачає скасування ввізного мита, автомобілей це торкнеться лише через 11 років.

Ще однією причиною високих цін на авто в Україні є маленький авторинок.

“Чим більший ринок, тим нижчу ціну дає завод-виробник. На великих ринках ціни на автомобілі нижчі. Відповідно, чим більше авто купуватимуть українці, тим дешеві вони будуть”, – пояснює Боровик.

Рішення він бачить у купівлі альтернативних моделей автомобілей.

“На українському ринку є ціла низка автомобілей європейських виробників, які не пропонуються на євроринку. Вони розроблялися з урахуванням потреб ринків, що розвиваються. Коштують такі авто в півтора рази дешевше, ніж інші моделі”, – каже експерт.


Не пропустіть