Експерт розповів, як в Україні обвал цін вплине на нафту

0

За словами експерта з енергоресурсів, падіння світових цін тільки нашкодить Україні.

Нафта марки Brent 12 січня впала нижче $ 31 за барель, перевершивши 12-річний мінімум. Як розповів “Сегодня.ua” замдиректор Науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев, обвал ціни на “чорне золото” на вартість бензину на українських АЗС не вплине.

Більше того, експерт упевнений, ціни на нафту потягнуть за собою вниз весь сировинний ринок, від якого залежать валютні надходження в Україну.

“Будь-яке падіння цін на енергоносії може вплинути на країну, тільки якщо одночасно уряд залишає податки на колишньому рівні. В Україні на тлі зниження цін на нафту навпаки – податки підвищуються. З 1 січня до 13% підвищили акциз на бензин, це компенсує падіння цін на нафту – ціни на бензин не поміняються “, – розповідає Геннадій Рябцев.
Більш того, за словами експерта, є і негативний вплив обвалу цін на “чорне золото” – разом з нафтою дешевшає та іншу сировину.

“Якщо знижуються нафтові котирування на біржах, будуть знижуватися котирування і зерна, і металу, і добрив. А це основні товари, які забезпечують валютні надходження в Україну”, – розповідає експерт.

До речі, в той же час прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк бачить можливість для зниження вартості палива на автозаправних станціях (АЗС) України у зв’язку із здешевленням нафти на світовому ринку.

“Вже сьогодні ми бачимо, що є деяка можливість зниження цін на АЗС … Тут немає ніякого адміністративного тиску – чим менша ціна нафти, тим менша ціна”на пістолеті “, – сказав він на засіданні уряду в середу.

Прем’єр доручив міністру енергетики та вугільної промисловості України Володимиру Демчишин провести спільно з Антимонопольним комітетом зустріч з операторами ринку нафтопродуктів з питання ціноутворення. Зустріч відбудеться сьогодні.

Станом на 13:30 за київським часом нафта Brent торгується на рівні $ 31,46 за барель.

Нагадаємо, що з 1 березня в Україні вводиться новий податок на бензин і “дизель”. Міністерство фінансів розраховує на надходження до бюджету 3,2 млрд грн в 2016 році від підвищення акцизів на бензин і має намір направити ці кошти до спеціального фонду на ремонт автомобільних доріг України.

При цьому експерти вважають, що податок істотно не вплине на ціни на бензин в Україні.


Не пропустіть