Хто і чому підтасовує цифри в «розмитненні»: на прикладі Mercedes-Benz C 200 Compressor

Громадська організація «Авто Євро Сила» оприлюднила дані щодо розмитнення і постановки на облік в Польщі Mercedes-Benz C 200 Compressor.

Автомобіль був куплений в Німеччині 1 тис. 700 євро. Автомобіль 2000-го року випуску поставили на облік за 317 злотих, еквівалент 2 тис. 350 гривень і відповідно 85 доларів.

Для порівняння з Україною: за розмитнення і постановку на облік довелося б заплатити більше 83 тис. 330 гривень, (еквівалент 11 тис. 255 злотих і відповідно 3 тис. Доларів).

Відзначимо, що в коментарях люди вказали на некоректне порівняння цін, яке було приведено в повідомленні АЕС.

«Ви можете банити, видаляти коментар – але ви маніпулятори. У Польщі ви платили тільки за постановку на облік і доплату за окремими податками – тому, що Польща це ЄС і там податки при перевезенні авто з країни в країну зараховуються і вимагають оплати. Україна не ЄС і розмитнення необхідно зі сплатою всіх податків. Так, акциз великий у нас. Але це не виправдовує маніпуляцію«, – зазначив Taras Kotovych.

«Кому треба і для чого ці порівняння? Постановка на облік це одне, у нас так само поставити на облік не буде коштувати дорого, розмитнення це зовсім інше, але навіть якщо брати це до уваги, то поцікавтеся скільки коштує обов’язкове обслуговування (техогляд і страхування) в Європі, тобто скільки обходиться утримання авто, ну а вже після цього пишіть різні порівняння«, – відповів Serhii Zhyrnyi.

Джерело autonews.ua

Не пропустіть