Військовослужбовців за “п’яне” водіння каратимуть штрафом та ув’язненням

0

Найближчим часом національна поліція матиме змогу набагато жорстокіше карати водіїв за водіння транспортного засобу у нетверезому стані – штраф становитиме понад 5 тисяч гривень, пише kyiv.ridna.ua.

Про це стало відомо після того, як Кабінет Міністрів зареєстрував законопроект щодо посилення кримінальної відповідальності військовослужбовців за порушення правил водіння або експлуатації бойової, спеціальної чи транспортної машини у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Відповідний законопроект №3729 «Про внесення змін до статті 415 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності військовослужбовців» зареєстрований 28 грудня 2015 року.

За чинною редакцією Кримінального кодексу, водіння транспортних засобів військовослужбовцями у стані сп’яніння не є кримінально караним злочином.

Однак законопроект передбачає криміналізувати таке діяння та передбачити за це відповідальність у виді штрафу в розмірі від 3400 до 5100 грн.

У випадку, якщо керування у стані сп’яніння призведе до нанесення потерпілому ушкоджень середньої тяжкості, тяжкі травми або призведе до смерті, винному військовослужбовцю загрожуватиме позбавлення волі строком від трьох до восьми років.

Якщо ж такі діяння призведуть до смерті кількох осіб, винного очікує кримінальне покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Нагадаємо, що на сьогодні за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння на водія складається тільки адміністративний протокол.


Не пропустіть