Китайці врятували відому автомобільну марку від банкрутства

0

Шведсько-китайська компанія NEVS, що володіє правами на марку SAAB, за два останні місяці отримала два вигідних контракти від китайських фірм, пише autodriving.net.

Майбутнє марки SAAB відтепер може не викликати побоювань, оскільки за її порятунок взялись китайські компанії і фактично повернули її до життя. У грудні минулого року фірма NEVS уклала контракт на 12 млрд доларів з компанією Panda New Energy, відповідно до якого повинна поставити 150 000 електромобілів SAAB 9-3 до 2020 року. А днями NEVS підписала контракт на постачання 20 000 електромобілів з іншою китайською компанією — Volinco, вартістю 1 млрд доларів.

Ці електромобілі Volinco надасть своїм співробітникам в ролі службового транспорту і, крім того, поділиться з NEVS деякими розробками в області електротехніки. Поставка машин повинна розпочатись з наступного року і завершиться в 2020 році. Отримавши сукупне замовлення на 170 000 електромобілів і, що найголовніше, непогані оборотні кошти, NEVS бажає побудувати завод в Китаї, де буде здійснюватися фінальна збірка SAAB 9-3. А зібрані і пофарбовані кузови і агрегати будуть поставлятися з шведського заводу SAAB в Тролльхатенє. У перспективі NEVS планує розширити модельний ряд SAAB до чотирьох електромобілів, три з яких будуть кросоверами і одна модель — фастбек.

Таким чином, марка SAAB стала ще одним відомим брендом, якому не дали стати надбанням історії китайські компанії. У цьому зв’язку можна згадати врятовану від забуття англійську марку MG, німецьку Borgward, американську Fisker, та й Buick, яку General Motors хотів кілька років тому скасувати, але стабільно високі продажі в Китаї, що значно перевищують продажі в США, фактично врятували її.


Не пропустіть