Українські Hummer тепер бронюватимуть по-американськи

0

З відомою американською компанією Textron Systems ведуться переговори з передачі українським оборонним підприємствам технології бронювання автомобілів Hummer, пише trucks.autocentre.ua.

У 2015 році українська армія отримала солідну допомогу від військових США – близько двохсот легких тактичних автомобілів Hummer. Однак практика боїв на сході України показала, що транспортні засоби, що беруть участь в спецопераціях, повинні бути броньовані. А з переданих американцями позашляховиків броньовий захист мали тільки три десятки машин. У результаті народилася ідея залучити відому американську компанію Textron Systems, яка займається доопрацюванням саме таких автомобілів.

Звичайно, в США машини не будуть відправляти назад для дооснащення. Американські фахівці готові поділитися технологіями бронювання з вітчизняними оборонними підприємствами. У підсумку, з Hummer можна отримати високозахищений тактичний автомобіль (на заводський термінології – скорочено SCTV). Машина може мати рівень захисту Stanag 4, що дає можливість уберегти екіпаж навіть від великокаліберного кулемета 14,5 мм. При цьому на машину ставлять посилену підвіску коліс і більш потужний дизель Cummnis, що розвиває 285 к. с; заміні підлягає і трансмісія.

Найцікавіше, що захищений варіант позашляховика Hummer недавно показала київська компанія «Практика», яка вже не перший рік займається бронеавтомобілями. Її розробка, що отримала модульну бронекабіну, демонструвалася на виставці «Зброя і безпека 2015» в Києві. Так що головне завдання – отримати замовлення від Мінборони.

Цікаво, що в 2016 році українське військове відомство отримає понад 4,6 млрд грн на розробку нових видів озброєнь і ще 3,6 млрд – на підвищення обороноздатності країни. Буде справедливо, якщо частина цих коштів піде не тільки на доопрацювання американської техніки, але і на закупівлю вітчизняних бронемашин – таких, наприклад, як «Дозор-Б».


Не пропустіть