Окупанти залишать без водійських посвідчень кілька тисяч кримчан

0

У Криму набув чинності федеральний закон російських окупантів, що дозволяє обмежувати боржників у праві керування транспортними засобами, повідомляє Головне з посиланням на Новини Криму.

«Закон передбачає встановлення тимчасових обмежень на користування особами, в тому числі тими, що не сплатили адміністративні штрафи на суму понад 10 тис руб , спеціальним правом у вигляді зупинення дії боржником права керування транспортними засобами – до виконання вимог виконавчого документа в повному обсязі або до виникнення підстав для скасування такого обмеження », – повідомили в кримській поліції.

Федеральним законом введено поняття «тимчасового обмеження на користування боржником спеціальним правом», під яким розуміється призупинення дії права на керування транспортними засобами. У число транспортних засобів входять: автомобілі, повітряні судна, судна морського, внутрішньоводного транспорту, мотоцикли, мопеди і легкі квадроцикли, трицикли і квадроцикли, самохідні машини. Закон передбачає, що застосування такого обмеження можливе тільки відносно боржників, які не виконують вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю, відшкодування шкоди у зв’язку зі смертю годувальника, майнової шкоди та (або) моральної шкоди, заподіяної злочином, а також пов’язаним з вихованням дітей. Тимчасове обмеження на користування боржником спеціальним правом також застосовується у разі невиконання вимог виконавчого документа про стягнення адміністративного штрафу.

Тимчасове обмеження спеціального права боржника не може застосовуватися, якщо встановлення такого обмеження позбавляє його основного законного джерела коштів для існування, якщо сума боргу не перевищує 10 тис руб і в ряді інших випадків.

Тимчасово позбутися прав на керування транспортними засобами через борги ризикують близько 10 тис кримчан.


Не пропустіть