Є ким пишатись: дизайнером автомобілів McLaren буде українець

0

Українець Максим Шкіндер, який раніше створював дизайн автомобілів Skoda, переїхав до Лондона – тепер він малює Макларени, пише auto.bigmir.net.

Автоцентр поговорив з Шкіндера про те, як він потрапив в McLaren.

Максиму подзвонив особисто дизайн-директор McLaren Френк Стефенсон і запропонував роботу. На той момент Шкіндер тісно спілкувався з Land Rover і навіть успішно пройшов співбесіду з шеф-дизайнером екстер’єрів, так що в Лондоні його знали.

Шкіндер успішно пройшов співбесіду і переїхав до штаб McLaren. Незадовго до від’їзду з Чехії його колеги з Skoda жартома почали називати Максима MaxLaren.

Дизайнер також розповів, навіщо британцям знадобилася його допомога.

Оскільки модельний ряд компанії McLaren невеликий, до недавнього часу команда її дизайнерів не розширявся. Але зараз ситуація змінилася. Після нового 12-C на ринок вийшли моделі P-1 і 650-S, і це далеко не фінал. Тому штаб дизайнерів збільшили. На сьогоднішній день в дизайн-студії McLaren 10 осіб, що покладає на них величезну відповідальність – від кожного залежить успіх продажів, а значить, результат і прибуток компанії.

У дизайн-студії McLaren робота організована не так, як в інших великих компаніях. Команда не ділиться на департаменти з інтер’єру і екстер’єру. Кожен дизайнер залучений в процес створення всіх елементів автомобіля і навіть лінійки аксесуарів.

«Саме усвідомлення того, що я дизайнер McLaren, надихає на роботу. Адже автомобільний дизайнер в наш час – навіть не професія, а спосіб життя. McLaren для мене – щось більше, ніж новий досвід і крок вперед, – говорить Шкіндер. – Це межа мрій, планка, вище якої мені складно що-небудь уявити ».

Шкіндеру іноді здається, що він потрапив сюди занадто рано, адже кращого місця для втілення футуристичних ідей він не знає. Побажаємо удачі співвітчизнику!


Не пропустіть