Паливо зі звалища: як отримувати гроші зі сміття

0

У Єревані, столиці Вірменії, двоє друзів-бізнесменів почали переробляти використані автомобільні шини у мазут і дизельне паливо. Для отримання біопалива поки що єдина у всьому Південно-Кавказькому регіоні компанія застосовує метод піролізу – найбільш економічний і екологічно чистий наразі спосіб утилізації старих покришок, передає expres.ua.

Закупивши обладнання у Китаї, вірменські стартапери виробили близько 60-70 тонн пального за рік. За словами співзасновника компанії Давида Карамяна, використані шини на столичних пунктах вулканізації забирає спеціальна машина.

«За кожну покришку ми платимо 10 центів. Шини, які є відходами четвертого ступеня небезпеки і повинні перебувати в спеціально відведеному місці, за законодавством заборонено викидати на сміттєзвалище». Мазут має попит на консервних заводах і підприємствах з переробки паперу, а ось дизпаливо наразі не є самоокупним. Побічний продукт – технічний вуглець – бізнесмени поставляють на асфальтні заводи.

«Ми ріжемо гуму, поміщаємо її в реактор, варимо все це і отримуємо паливо, – розповідає робочий Гаспар Арутюнян. – Наше виробництво працює 24 години».

Весь прибуток від бізнесу молоді підприємці вкладають у справу. Наразі стартапери налагодили співпрацю з усіма станціями техобслуговування у Єревані, а незабаром планують почати утилізувати старі шини по всій Вірменії. Щорічно у країні утворюється близько 18 тисяч тонн використаної автомобільної гуми.


Не пропустіть