Українці знайшли двигун внутрішнього згоряння в електромобілі Tesla

0

Один з органів сертифікації транспортних засобів, яких в Україні близько п’яти десятків, дав висновок про те, що двигун внутрішнього згоряння в електромобілі Tesla відповідає екологічним нормам Євро 4. Про це журналістам розповів генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Насправді, ніякого двигуна внутрішнього згоряння в американському електромобілі немає. А даний факт свідчить про неймовірний рівень корупції у вітчизняних органах сертифікації. За словами директора з маркетингу ГК «АІС» Сергія Боровика, вартість липової «експертизи» будь-якого транспортного засобу становить від 100 до 150 американських доларів за один транспортний засіб. Якщо помножити ці платежі на 50 тис. автомобілів, які були ввезені уживаними в Україні в 2015 році, то вийде сума тіньових доходів «сертіфікаторщиків» – від 5 до 7,5 млн. доларів США, пише autocentre.ua.

На думку Костянтина Жарова, завідувача відділом реєстрації, інформаційного забезпечення та контролю ДП «Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут», єдиним можливим методом припинення подібної практики в органах сертифікації є заборона діяльності тих організацій, які скомпрометували себе видачею подібних сертифікатів.

Видачу сертифікатів відповідності на транспортні засоби, які дають можливість реєструвати ввезені в Україну автомобілі, треба дозволити тільки тим органам, які добре зарекомендували себе і не дають «липових» документів. Тому що якщо хоча б один орган буде корумпований, вся система завалиться.

Сьогодні покарання за видачу невідповідних дійсності сертифікатів недостатнє – штраф близько 500 гривень, каже Костянтин Жаров. Більше того, в 2014-2015 роках перевірки майже не проводилися. За новою системою акредитації подібна організація, помічена у видачі «липових» сертифікатів, буде позбавлена ​​ліцензії. Хоча закрити таке підприємство можна тільки через суд.


Не пропустіть