Українським водіям повідомили, коли почнуть приходити обіцяні “листи щастя”

Зовсім скоро до українців вже почнуть приходити обіцяні “листи щастя”

У Головному сервісному центрі МВС зазначили, що вже вийшли на фінальний етап по запуску фото і відеофіксації порушень ПДР в автоматичному режимі, або, простіше кажучи, “листів щастя”, передають «Вести».

“До кінця літа ми плануємо запустити фотовідеофіксацію, яка працює за схожим принципом, коли камери фіксують порушення, а порушник потім отримує штраф поштою”, – пояснили у відомстві.

При цьому юристи відзначають, що “листи щастя” мало того, що викликають питання з юридичної точки зору. Адже штраф приходить власнику транспортного засобу, а не людині, який керував авто в момент порушення, так ще і викликають великі сумніви в ефективності.

“Поки МВС працювало над запуском цієї системи, у вільному доступі з’явилося безліч додатків, які сигналізують водієві про наближення до цих камер. У всьому цивілізованому світі вже визнали цю проблему і шукають нові механізми. З цієї причини в багатьох країнах почали робити мобільні пости, простіше кажучи, даішник в кущах. в РФ, наприклад, цю сферу віддали на відкуп приватним фірмам, які ставили на дорогах триніжки з камерами і таким чином фіксували порушення», – говорить експерт.

«Але вони зробили дуже грубу тактичну помилку. Як тільки суспільство дізналося, що гроші з їх штрафів спрямовуються не на забезпечення дорожньої безпеки, а в кишеню конкретним людям, то початок жорстку боротьбу з цим явищем. В інтернеті повно відео, як на ці камери йде полювання: їх розбивають, заливають фарбою і т. Д. Тому у нас поки дуже акуратно підходять до цього питання”, – пояснив Автоюрист Володимир Караваєв.


Не пропустіть