Яценюк розповів, як “бадяжать” бензин

0

“Машини ламаються, неймовірні витрати на ремонти, видатки збільшено на паливо, і це ще одна частина того, що у нас відбувається ринку. Тіньовий ринок”, – зазначив Яценюк.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк розповів, як “бадяжать” бензин на вітчизняних АЗС. Трансляцію наради з прав споживачів транслював телеканал “112 Україна”.

“Дуже цікаві матеріали вилучила Державна фіскальна служба, передам їх потім ЗМІ. Формула, з чого складається бензин. “Бадяжать” безпосередньо на нафтобазах. А-95: безпосередньо самого бензину тільки 45%. Все інше – дистилят, фракція, незрозуміло яка хімічна суміш, стабільний газовий конденсат. 92-й бензин: тут ще кращі показники, його лише 39%. Решта – це додаткові хімічні елементи. Машини ламаються, неймовірні витрати на ремонти, видатки збільшено на паливо, і це ще одна частина того, що у нас відбувається ринку. Тіньовий ринок”, – зазначив Яценюк.

У ДФС зазначили, що сьогодні є дві загрози, які впливають на якість бензину: “Перша загроза – це ухилення від оподаткування, від сплати активних платежів. І друге – це соціальна загроза. Бензин, який пересічний громадянин собі заливає, шкодить автомобілю і виводить його з ладу”.

За даними ДФС, з початку року за січень податкова міліції вилучила з незаконного обігу нафтопродукти на суму понад 43 млн грн.

“Спостерігаємо, що навіть великі гравці на ринку з відомими іменами займаються змішуванням. Якість тих нафтопродуктів, які продаються, не відповідає будь-яким стандартам. Провели обшуки на нафтобазах одного з гравців ринку, і були вилучені рецепти виготовлення 95 та 92 бензину, де, по суті, за хімічною формулою, яку вони використовували, реального бензину відповідно 40%, 42% і 39%”, – підтвердили у ДФС.


Не пропустіть