Як охолодити машину без кондиціонера

Як охолодити салон автомобіля, якщо він в спеку простояв пару годин на сонці? Звичайно, тут потрібен кондиціонер, але і без нього є варіанти.

Скажемо відразу: без кондиціонера знизити температуру нижче вуличної навряд чи вдасться, але в багатьох випадках і це – великий успіх. Оскільки в закритому салоні вже через годину-півтори перебування автомобіля на сонці температура досягає 60 градусів.

Пропонуємо вам кілька порад на цю тему. Ніяких особливих хитрощів тут немає, нам було досить згадати шкільні уроки фізики та накласти їх на багаторічний досвід експлуатації автомобілів різних типів.

Спека в салоні – це не просто дискомфорт, висока температура впливає на здатність водія керувати автомобілем: порушується концентрація уваги, підвищується час реакції, раніше приходить втома. Крім того, розігрітий пластик може виділяти ті чи інші речовини, не найкорисніші для організму. Тому краще не починати рух, коли машина являє собою мобільну сауну.

Насамперед, потрібно звільнити салон від гарячого повітря, для чого просто відкрийте всі двері, а у хетчбека – ще й багажник. Досить однієї хвилини, навіть якщо не спостерігається і найменшого вітерця, щоб розігріте повітря (його щільність нижче) за рахунок конвекції покинуло вашу кабіну.

Але в цілому цього недостатньо, оскільки в інтер’єрі залишається ще багато цілком масивних елементів, нагрітих до тих же 60 градусів С – сидіння, торпедо з усією начинкою, килим, оббивка дверей і стелі. Щоб все це охололо, потрібно більше часу і більш-менш помітний рух повітря.

Тут бажано переїхати в тінь або в місце, що продувається хоча б легким вітерцем. Якщо такої можливості немає, нехай машина постоїть з усіма відкритими дверима хвилин 5 – 10. Гаряче кермо і сидіння можна протерти мокрим рушником, волога яка випаровується з поверхні охолодить кермо і оббивку крісла так, щоб їх можна було торкатися без побоювання.

Швидше салон охолоне в русі, при працюючій штатній вентиляції і при відкритих вікнах. Найефективніше на ходу салон провітрюється, коли відкриті не всі вікна, а “по діагоналі” – наприклад, в правих передніх дверей і лівої задньої, але чесно кажучи, різниця тут невелика. Дуже ефективний засіб – поворотні кватирки в дверях, вони дозволяють створити помітний натиск повітря при невеликій швидкості руху, але на жаль, на сучасних автомобілях їх рідко зустрінеш.

Вентилятор системи опалення (регулятор температури на мінімум!) включіть на максимальні оберти, а регулятор потоків направте в ноги і в обличчя – зазвичай ці канали чинять найменший опір потоку повітря.

Коли температура в салоні зрівняється з забортної, частково прикрийте вікна до комфортного стану – як в плані протягів, так і в сенсі акустики, адже на швидкості опущені скла створюють шум.

Щоб не доводилося боротися з спекою в машині, не допускайте такого нагріву салону. Ефективний спосіб – залишити відкритими бічні вікна, перевірено, що це знижує температуру в запаркованої машині на 10 С.

На жаль, цей варіант погано узгоджується з криміногенною обстановкою на більшості локацій, де ми залишаємо свої автомобілі. Тому якщо немає можливості залишити машину надовго в тіні, захищайте машину від парникового ефекту – закривайте скла світловідбиваючими шторками або підручними засобами: – газетами, великою хусткою, пледом.

Джерело auto.24tv.ua

Не пропустіть