Як виглядає перша “розумна” вулиця в Києві (Фото)

На розробку смарт-ділянки вулиці витратили 25 млн грн

У Києві відкрили першу в країні розумну ділянку вулиці в рамках міської ініціативи Kyiv smart city. Вона розташована біля метро “Нивки” на вулиці Салютній, 2-в. Автори ідеї запевняють, що врахували всі потреби киян.

Перше, що кидається у вічі, це невелика довжина оновленої ділянки вулиці – всього 100 метрів. На цій невеликій площі є багато цікавого: зарядки для електроавтомобілів, два пункти велопрокату, розумні лавки з пристроями для підзарядки телефону, системи відеоспостереження, фонтан і тривожна кнопка. А для людей з обмеженими можливостями облаштували пандуси і тактильну плитку. Правда, люди скаржаться, що вона слизька.

Автори проекту розповіли, що на розробку смарт-ділянки витратили 25 млн грн. Нам показали, як працюють тривожні кнопки, які крім смарт-вулиці почали встановлювати в парках столиці. Людина повинна натиснути на кнопку і, якщо є можливість, в невелику камеру з мікрофоном коротко повідомити про те, що трапилася НП. Після цього мигалка на коробці з кнопкою починає світитися і видавати звук, схожий на виття поліцейських сирен. Виклик надходить до Нацполіції, і протягом декількох хвилин на місце прибуває патруль.

“Ці кнопки оснащені системою розпізнавання обличчя, тому правоохоронці зможуть вирахувати тих, хто захоче зробити помилковий виклик”, – зазначив Юрій Назаров, директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.

Він також розповів, що до кінця року в центральних парках Києва з’явиться 50 таких кнопок.

Також на вулиці встановили кілька датчиків контролю повітря, які щодня відправляють інформацію про його стан на сайт air.kyivsmartcity.com, де кожен житель столиці може дізнатися про забруднення повітря в своєму районі.

“Ця система розроблялася українськими експертами, а вартість кожного датчика становить близько 20 тис. грн”, – розповів генпідрядник робіт.

Відкриваючи сайт, люди бачать карту міста і вибирають потрібний район. Там відображається інформація про найнебезпечніші речовини в повітрі: діоксид азоту, чадний газ, сірка. Якщо рівень шкідливих речовин перевищує норму, то на карті з’являється червона смужка, якщо все в межах норми – синя.

Джерело segodnya.ua

Не пропустіть