Медогляду бути: в ДРС пояснили нововведення при отриманні водійських прав

Нові правила стосуються скасування монополії на проведення медоглядів водіїв окремими медичними установами
Державна регуляторна служба України спростувала інформацію про скасування проходження медогляду для отримання водійського посвідчення. Про це повідомляє прес-служба ДРС, пише segodnya.ua.

При цьому наголошується, що була скасована корупційна монополія на проведення медичних оглядів водіїв окремими медичними установами.

Так, з 7 січня 2016 року ДРС зупинила дію двох пунктів спільного наказу МВС України та Мінздраву від 31.01.2013 року № 65/80, що регулює порядок проведення медоглядів кандидатів у водії та водіїв.

Повідомляється, що рішенням ДРС від 06.11.15 № 4 скасована корупційна схема, за якою водіям потрібно було викласти чимало коштів за проходження медичного огляду або отримання довідки в певному медичному закладі.

“Медичний огляд водіїв був, є і буде обов’язковим згідно зі статтею 45 Закону України “Про дорожній рух”, у цьому є логіка і необхідність, але раніше була схема, коли тільки окремі медичні установи могли проводити медичний огляд водіїв. Таку корупційну схему ДРС скасувала”, – зазначила голова ГРС Ксенія Ляпіна.

У Державній регуляторній службі України вважають, що кожна установа охорони здоров’я виконує свої функції згідно з ліцензією, а проведення медичних оглядів водіїв не є окремим видом лікарської спеціалізації. У зв’язку з цим такі заклади не мають потреби в отриманні додаткових документів для здійснення зазначеної діяльності.

“Відтепер будь-який медичний заклад має право скликати комісію і провести медогляд водія”, – йдеться в повідомленні.

Більше новин


Прокоментуй новину