Медогляду бути: в ДРС пояснили нововведення при отриманні водійських прав

0

Нові правила стосуються скасування монополії на проведення медоглядів водіїв окремими медичними установами
Державна регуляторна служба України спростувала інформацію про скасування проходження медогляду для отримання водійського посвідчення. Про це повідомляє прес-служба ДРС, пише segodnya.ua.

При цьому наголошується, що була скасована корупційна монополія на проведення медичних оглядів водіїв окремими медичними установами.

Так, з 7 січня 2016 року ДРС зупинила дію двох пунктів спільного наказу МВС України та Мінздраву від 31.01.2013 року № 65/80, що регулює порядок проведення медоглядів кандидатів у водії та водіїв.

Повідомляється, що рішенням ДРС від 06.11.15 № 4 скасована корупційна схема, за якою водіям потрібно було викласти чимало коштів за проходження медичного огляду або отримання довідки в певному медичному закладі.

“Медичний огляд водіїв був, є і буде обов’язковим згідно зі статтею 45 Закону України “Про дорожній рух”, у цьому є логіка і необхідність, але раніше була схема, коли тільки окремі медичні установи могли проводити медичний огляд водіїв. Таку корупційну схему ДРС скасувала”, – зазначила голова ГРС Ксенія Ляпіна.

У Державній регуляторній службі України вважають, що кожна установа охорони здоров’я виконує свої функції згідно з ліцензією, а проведення медичних оглядів водіїв не є окремим видом лікарської спеціалізації. У зв’язку з цим такі заклади не мають потреби в отриманні додаткових документів для здійснення зазначеної діяльності.

“Відтепер будь-який медичний заклад має право скликати комісію і провести медогляд водія”, – йдеться в повідомленні.


Не пропустіть