У зоні АТО – швейцарський бронеавтомобіль Movag Duro (6х6)

0

Мало хто знає, що в зоні проведення АТО на сході України наших бійців не раз виручав унікальний за конструкцією бронеавтомобіль Movag Duro IIIP (6х6)

Українським військовим в зоні проведення АТО допомагає найрізноманітніша бронетехніка, в тому числі і зарубіжного виробництва, поставлена ​​до нас в якості технічної допомоги. Один і таких автомобілів – Movag Duro (6х6) виробництва швейцарської компанії Movag AG.

Багатоцільові автомобілі Movag Duro (від англ. DUable b Robust – «надійний міцний») почали випускати ще в 1976 році швейцарською компанією Bucher-Guyer AG. Це були звичайні, неброньовані варіанти, з колісною формулою 4х4 і 6х6. У 1994 році 3 тисячі таких машин замовила армія Швейцарії. Всього ж на сьогоднішній день експлуатується понад 4 тисяч машин різних версій в арміях Швейцарії, Німеччини, Венесуели, Великобританії та Малайзії.

В Україні є один з найбільш захищених – Movag Duro IIIP (6х6), який бронював відомий німецький виробник Rheinmetall Landsysteme AG. Корпус має, балістичний рівень захисту STANAG 4569 Level 2, рівень протимінної захисту – Level 2a.

Крім двох членів екіпажу, кузов може вмістити до 10 чоловік десанту. Для них передбачені протимінні сидіння, закріплені виключно на стінках, без контакту з підлогою. Споряджена маса неброньованого автомобіля становить 10000 кг, а броньованого – 13000 кг).

Однією з головних відмінних рис Movag Duro є підвіска коліс типу Де-Діон з запатентованим стабілізатором. Це, плюс наявність колісних редукторів забезпечує машині відмінну геометрію прохідності. У рух машину приводить 5,9-літровий 6-ціліндровий турбодизель Cummins ISBe потужністю 245 к.с. (750 Нм). Він працює в парі з автоматичною, 5-ступінчастою коробкою передач Allison.

Максимальна швидкість Movag Duro III (6х6) – 100 км/год. Об’єм бака – 180 літрів. Запас хорда – 600 км. Бронеавтомобіль здатний долати підйоми нахилом до 60 відсотків.

https://www.autocentre.ua/


Не пропустіть