Представлена ​​нова бойова машина піхоти для України – БМП-У

Державне підприємство «Харківське конструкторське бюро ім. Морозова» (ХКБМ) (входить в концерн «Укроборонпром») за завданням Міноборони розробило бойову машини піхоти БМП-У. Про це повідомляє портал defence-blog.com. Новинка повинна прийти на зміну вже давно застарілим БМП-1 і БМП-2, яких ще чимало в Збройних силах України.

Згідно електронному торговельному майданчику SmartTender, ХКБМ розмістило виробниче замовлення на демонстраційний макет (в масштабі 1:15) середнього гусеничного бронетраспортера. У додатку – і перше офіційне зображення нової бойової машини піхоти БМП-У.

Заявлено, що БМП-У буде відносно недорогий і простий в управлінні. Машину оснастять новим бойовим модулем-вежею, яка може мати різне озброєння. Перш за все, це 30-мм автоматична гармата, протитанкові керовані ракети «Бар’єр», 30-мм гранатомет і 7,62 мм кулемет.

Екіпаж БМП-У буде складатися з трьох осіб: стрілка в башті, а також командира і водія – в носовій частині корпусу. Ззаду є десантне відділення – на 6-7 бійців. Нова бойова машина піхоти отримає по шість пар коліс з кожного борту. Як очікується, перший ходовий прототип нової БМП вийде на випробування вже в 2018 році.

До речі, влітку 2017 року столичну НВО “Практика” презентувала своє бачення нової бойової машини піхоти. Восени істотно допрацьована БМП експонувалася на виставці “Зброя та безпека 2017” в Києві.


Не пропустіть