Nissan готує заміну «першому дійсно масовому» електромобілю

Компанія Nissan поки не назвала точні терміни початку виробництва електрохетчбека Nissan Leaf другого покоління, але це відбудеться зовсім скоро, пише auto.mail.ru.

Днями закамуфльований Nissan Leaf був помічений на дорогах загального користування. Це означає одне – машина може стати на конвеєр вже в цьому році. Видання Motorauthority, яке і розмістило знімки Nissan Leaf, передбачає, що світова прем’єра електромобіля відбудеться восени цього року на Франкфуртському автосалоні. І в продаж машина може надійти до кінця цього року.

Nissan Leaf першого покоління користується непоганим попитом. Але «перший дійсно масовий» електромобіль порядком застарів – машина випускається ось вже сьомий рік, а запас ходу на рівні 135-150 кілометрів зараз вважається неприйнятним. Особливо на тлі конкурентів, що з’явилися за останні 2-3 роки, які обіцяють запас ходу близько 400-500 і навіть більше кілометрів. І систем автономного водіння Nissan Leaf не має, що також вважається мінусом.

Очікується, що Nissan Leaf другої генерації отримає два види батарей: базова модифікація буде оснащуватися літій-іонними акумуляторами ємністю 40 кВт ∙ г, що дозволить проїхати близько 225 кілометрів, а дорожча версія електромобіля отримає батареї ємністю 60 кВт ∙ год і зможе подолати вже 400 кілометрів. При цьому ціна Nissan Leaf першого і другого поколінь не повинна сильно відрізнятися.

Також варто відзначити систему Nissan ProPilot, яка хоч і не перетворить машину в повноцінний безпілотник, але при деяких режимах руху, наприклад, по шосе, дозволить водієві довірити їй управління. Втім, головною метою розробників була не гонитва за видатними характеристиками. Перед ними стояло завдання зробити машину з хорошим набором споживчих якостей і прийнятною ціною, що дозволить Nissan Leaf і далі залишатися одним з найбільш купованих електромобілів в світі.Не пропустіть