Smart підготував міську машину майбутнього без керма і педалей (Фото)

Компанія Smart підготувала до Франкфуртського автосалону концепт-кар Vision EQ Fortwo. У прототипу, названого виробником «міським автомобілем майбутнього», немає керма і педалей, а спереду встановлений екран, на який виводяться різні повідомлення.

Новинка – це бачення компанії того, якими будуть автомобілі майбутнього. Вони отримають систему автономного управління так званого «п’ятого рівня», які, згідно з класифікацією Товариства автомобільних інженерів (SAE), можуть пересуватися повністю самостійно і взагалі не вимагають втручання людини в управління. Тому в машині не встановлено ніяких фізичних органів управління. В машині все налаштовується за допомогою смартфона або голосових команд.

Габаритна довжина Vision EQ Fortwo складає 2699 міліметрів, ширина – 1720 міліметрів, а висота – 1535 міліметрів. Прототип при тій же довжині вийшов на 50 міліметрів ширша і на 25 міліметрів нижче нинішнього серійного Fortwo третього покоління.

Компакт-кар оснащений електромотором на задній осі і літій-іонною батареєю ємністю 30 кіловат-годин, якої вистачить, щоб проїхати без підзарядки близько 300 кілометрів. При низькому заряді акумуляторів машина сама відправиться на «заправну» станцію, де заряджання теж буде виконано в автономному режимі і без проводів за допомогою індукційної системи.

У «Смарті» припускають, що Сітікари майбутнього будуть задіяні в розвиненій системі каршерінга, коли машину для оренди не потрібно шукати або довго до неї йти. В майбутньому, як сподіваються в компанії, автомобіль сам приїде до «замовника», а для того щоб він зміг легко визначити «свою» машину, спереду встановлений екран, на якому будуть виводитися вітання з його ім’ям.

Згідно з прогнозами, до 2025 року число користувачів служб каршерінга по всьому світу зросте до 36,7 мільйона чоловік. Приблизно до цього ж терміну автовиробники обіцяють вивести на ринок повністю автономні автомобілі.
Не пропустіть