Як вибрати автошколу

Щоб водити машину, потрібні права. Щоб отримати права, потрібно вчитися. Де? Звичайно в автошколі – в автошкола позняки! Але як вибрати автошколу, в якій буде ефективно і комфортно навчатися? Ось п’ять корисних критеріїв, які допоможуть визначитися з вибором хорошою автошколи.

1. Вартість навчання

Дорога автошкола не означає найкраща, а дешева, крім можливого низького рівня навчання, може неприємно здивувати в подальшому додатковими поборами та іншими малозрозумілими внесками. Всі ці нюанси слід враховувати при укладенні договору на навчання.

Визначившись з місцем навчання, необхідно завчасно дізнатися, що входить у вартість навчання – так вдасться уберегтися від незапланованих доплат. Не варто спокушатися дуже низькою ціною навчання. У таких автошколах, можливо, доведеться їздити на старих «убитих» автомобілях і, крім того, доплачувати за паливо під час водіння.

Хороший рада з оплати навчання – не вносити повністю необхідну суму. Так вдасться уникнути фінансових витрат, якщо трапиться форс-мажорна ситуація, тому що в таких випадках автошколи грошей не повертають. Оптимальний варіант – поетапна оплата.

Слід дізнатися ціну практичних і теоретичних занять, а також познайомитися з технічним озброєнням автошколи.

2. Репутація автошколи

При вирішенні питання «як вибрати автошколу?» Слід зібрати максимально можливу кількість інформації про неї: поради друзів і близьких, відгуки в інтернеті, офіційний сайт школи і стаж роботи на ринку подібних послуг – все стане в нагоді для того, щоб адекватно оцінити рівень автошколи. Нав’язлива і вихваляє реклама, коментарі на форумах в вигляді захоплених од всерйоз до уваги брати не слід.

3. Документи в порядку?

Будь-яке подібне навчальний заклад повинен мати відповідну ліцензію, термін якої не може бути завершеним. У всіх нормальних автошколах є інформаційний стенд, де представлені подібні документи. Ознайомитися з ним – обов’язкова умова.

Крім цього, слід добре вивчити договір на навчання, щоб в подальшому ніяких «підводних каменів» не виплило. У разі незрозумілих або спірних моментів необхідно задати питання і прояснити ситуацію. Тільки після всього цього можна буде поставити підпис в цьому документі.

Слід дізнатися, які конкретно документи будуть отримані при закінченні навчання.

Цей список повинен складатися з:

Свідоцтва про закінчення тієї чи іншої автошколи.
Документа з оцінками за всіма проведеним іспитів.
Водійські картка, необхідна для екзаменаційної здачі в ДАІ.
Технічне озброєння.
Актуальний і потрібний критерій при виборі автошколи, щоб не вчитися і не здавати іспити на «іржавому відрі з болтами». Слід відразу роз’яснити подібний пункт. Крім цього, потрібно дізнатися, чи має автошкола свій автодром і як здійснюється доставка учнів до нього. Важливо розуміти, що покинуту ділянку з розкиданими по ньому старими покришками не є справжнім автодромом. Територія хорошого автодрому повинна бути покрита асфальтом, мати відповідну розмітку та встановлені знаки для виконання навчальних занять. Для навчання в темний час доби автодроми висвітлюються.

Після знайомства з автодромом варто навідатися в саму автошколу і познайомитися з її навчальними класами. Гарне оснащення навчальними матеріалами, стендами, фільмами і програмами – все це відрізняє хорошу автошколу від «шарашкіної контори». Крім цього, важливо звернути увагу і на сам процес теоретичних занять. Лекції не повинні замінюватися простим щоденним рішенням квитків і їх зубрінням. Кожне правило і дорожня ситуація повинні детально розбиратися з учителем для успішного засвоєння теоретичного матеріалу.

5. Графік занять

Графік навчання повинен відповідати життєвим реаліям. У цьому плані розташування школи – важливий критерій, але далеко не визначальний.

Слід визначитися з проміжками свого вільного часу і з днями, коли навчання можливо. Після цього необхідно узгодити це розклад в автошколі. Найчастіше, в нормальних автошколах можливі перенесення і заміна занять в зв’язку з непередбаченими особистими ситуаціями. Слід враховувати і цей нюанс.

Окремо варто обговорити оплату і можливість додаткових занять і, в разі потреби, занять у вихідні. Оптимальна кількість занять – три-чотири рази на тиждень. Можливий варіант їх збільшення до п’яти. Кількість занять менше трьох не настільки ефективно, тому що практика, і тільки практика формує майбутнього водія. Пропуск занять не рекомендується, також як і значні перерви між заняттями.

Дотримання цих п’яти простих правил дозволить повною мірою набути впевненості в питанні «як вибрати автошколу?», Уникнути неприємностей і труднощів в процесі навчання.


Не пропустіть