Найкращі методи миття автомобільного двигуна

Мийка двигуна автомобіля

Мийка двигуна автомобіля своїми руками, як правило, більш актуальна для автомобілів вітчизняних виробників, адже сліди масла на моторі іномарки – не таке часте явище. І все ж мийка машини взагалі і двигуна зокрема – важлива умова його правильної експлуатації. І чим старше автомобіль, тим частіше треба мити двигун. Щодо кузова все зрозуміло: миючі процедури допомагають зберегти лакофарбове покриття, адже зустрічають у нас по одягу. А як щодо миття двигуна?

Для чого потрібно мити двигун
Перед тим, як помити двигун машини, це питання, дивлячись в підкапотний простір, задавав собі не один водій, адже мотор все одно забруднюється. Чистити двигун треба, щоб попередити можливість скупчення технічних засобів, здатних привести до займання. Чистий движок краще працює, не перегрівається, швидко остигає. Перш за все, мийка мотора автомобіля необхідна для того, щоб він вільно «дихав». Сезонна бруд покриває серце машини «сорочкою», що підсилює перегрів двигуна. Не завжди немитий двигун закипає, і все-таки …

Друга причина більш очевидна: на чистому моторі патьоки технічної рідини більш помітні. Наприклад, масло або охолоджуюча рідина головки блоку циліндрів – вчасно помічений дефект, швидше будуть усунені неполадки, і системи автомобіля не постраждають. Крім цього, чисте авто – запорука настрою водія, що само по собі є цінним.

Чітких рекомендацій про періодичність такої профілактики немає. Народний досвід радить проводити цю процедуру не рідше 2-х разів на рік і, бажано, своїми руками – хто ще забезпечить автомобілю ідеальний догляд, як не його господар?

Чим треба мити двигун
Перш за все, розберемося, ніж помити двигун автомобіля. Щоб уникнути додаткових проблем, краще використовувати для цієї мети спеціальні миючі засоби. Автомагазини пропонують безліч косметики для чищення салону, миття кузова або двигуна. Серед імпортних найбільшою популярністю користуються бренди High Tech Engine Clean від Turtle Wax, Motorraum-reiniger від Liqui Moly, Engine Degraser and Cleaner від K & W. Їх вітчизняні аналоги – «Суміш для мийки двигуна і агрегатів» від «Автостудія» і «Автошампунь для двигунів» від «ВНДІХІМПРОЕКТ». Іноді використовують мастила WD-40 або LM-40, хоча з огляду на безліч корисних властивостей їм можна знайти і більш раціональне застосування.

Пластикові флакони миючих засобів оснащені ручним розпилювачем, зустрічаються і аерозольні балончики. Якщо препарат продається в скляному посуді, наносити його доведеться пензлем. Для нових двигунів краще аерозольна упаковка, особливо, якщо вони мають поперечне розташування з великою кількістю навісних деталей. Автомобілі старих моделей, де під капотом менше деталей, зручно мити ручним розпилювачем, добре дозуючим рідина. Якщо препарат у вигляді порошку, його концентрацію в розчині регулюють з урахуванням ступеня забрудненості, щоб видалити все зайве за один раз.

Як помити двигун і не вбити машину? Не варто, надивившись реклами, мити мотор Фейрі. Він відмиває жир з посуду, але не технічне масло. Не підходять для цієї мети і дідівські методи на кшталт бензину, солярки або гасу. Попадання подібних замінників на оптичні прилади виводить їх з ладу. Крім стійкого запаху, завжди є загроза займання цих миючих засобів, а горять автомобілі дуже швидко. Автомагазини переповнені спеціальної автокосметикою, чи варто ризикувати при сумнівної економії?

Для миття двигуна автомобіля використовують АВД типу Karcher з мінімальним тиском. Стануть в нагоді і пензлики різних розмірів для важкодоступних місць і, звичайно, ганчір’я. Перед початком робіт треба визначитися з варіантом просушування двигуна. Можна продувати компресором на мінімальній потужності, пилососом, шланг якого треба приєднати до отвору, де виходить повітря, або балончиком зі стисненим повітрям (продаються у відділах комп’ютерної техніки).

Технологія миття двигуна
Як помити двигун машини в домашніх умовах? Для початку його треба хвилин 10 прогріти, потім заглушити і дати трохи охолонути. При гарячому двигуні миючі засоби просто пристане і висохнуть на ньому. Подальший алгоритм дій:

Від’єднати і зняти АКБ.
Спеціальним скотчем і поліетиленовими пакетами ізолювати електричні клеми, всі вузли, особливо електронні: блок запобіжників, генератор, роз’єми, ЕБУ.
Нанести засіб для миття на весь корпус двигуна і почекати, вказане в інструкції. Якщо обраний порошок, його розчиняють в гарячій воді і наносять пензликом середнього розміру.
Поки працює миючий засіб, треба пройтися пензликом по важкодоступних місцях.
Тепер можна змити піну чистою водою і при необхідності – повторити процедуру, якщо не всі ділянки очистилися повністю.
Зняти целофанову ізоляцію.
Просушити двигун стисненим повітрям, приділяючи увагу свічним криниць.
Запустити двигун. прогріти і перевірити його роботу. Якщо він працює рівномірно, без перебоїв, можна переходити до чищення салону.
Якщо помив двигун, машина не заводиться – треба ще раз продути струменем повітря свічкові колодязі, так як в них могла потрапити вода.

Якщо поради по мийці двигуна не надихають, і $ 10-20 не будують погоду в гаманці, можна довірити професіоналам. На автомийці почистять і двигун, і коробку передач. Якщо помив двигун – машина троїть, на станції техобслуговування можна провести діагностику.

Суха мийка двигунів
Цей порівняно новий спосіб очищення користується заслуженою популярністю у всьому світі. Серед його переваг:

виключає потрапляння води на прилади;
немає загрози замикання проводки;
немає проблем типу «помив двигун – машина смикається»;
ефективно видаляє стійкі масляні і бітумні забруднення;
не вимагає додаткових витрат на миючі засоби.

Сухе чищення двигуна транспортних засобів виконують в автосервісі за допомогою спеціальних приладів – парогенераторів зі шлангом і насадками. Майстер під певним кутом вставляє парогенератор і під тиском подає сухий пар. У його складі – активні компоненти, з легкістю розчиняють будь-які забруднення і так же легко видаляють залишки. При сухій мийці двигуна автомобіля всі деталі залишаються в сухому стані, тому http://ivanmotors.ru/services/mojka-dvigatelya-paromмойка паром вважається найбезпечнішим.

Чистий двигун – запорука гарної їзди і безпеки авто; якщо періодично проводити його чистку в домашніх умовах або автосервісі, автомобіль прослужить довго, і сюрпризи у дорозі будуть тільки приємними.


Не пропустіть