Як зробити діагностику автомобіля самому

Коли на носі знаменна подія у вигляді придбання автомобіля, кожен «необстріляний» автолюбитель починає шукати серед своїх знайомих людини більш досвідчені. Щоб він переглянув машину на наявність різних несправностей і інших каверз.

Напевно, багатьом знайома така схема: як з одного, так і з іншого боку. У більшості випадків все сказане відноситься до придбання підтриманого транспортного засобу, але чесно кажучи такий самий підхід потрібен і до нових автомобілів. Думаю, розповідати про те, як їх в своїх особистих цілях можуть використовувати співробітники автокомпанії не потрібно, все і так багато чули. Більш того, нерідкі випадки, коли транспортний засіб надходить в продаж вже з дефектами. Коротше кажучи, щоб не купити «фуфло», потрібен знає дядько, який вже багато років з автомобілем «на ти».

А як же бути, коли в вашому оточенні «запеклого водії» не виявилося? Тоді, залишається покопатися в інтернеті і знайти розумні поради по ідентифікації проблемних ділянок або агрегатів в конструкції машини. Якщо у вас саме така ситуація, цей ресурс – то, що потрібно. Я поясню вам дорогі друзі як зробити діагностику автомобіля самому за допомогою не тільки рук і очей, а й сучасних гаджетів.

Устаткування для діагностики в XXI столітті

Відразу засмучу власників старих моделей вітчизняної класики, дана стаття не для вас. Сьогодні ж, пропоную обговорити саме діагностику сучасних транспортних засобів. Адже погодьтеся, про те, що днище і пороги проблемне місце «Жигулів» знає, напевно, будь-який перехожий. Інша справа іномарка, там неозброєним оком не розберешся. Те ж саме можна сказати і про нові моделі Lada: ВАЗ 2114, 2115, «Пріора», «Калина» і т. Д. Отже, які інструменти використовують в спеціалізованих сервісах, щоб провести комп’ютерну діагностику? Насправді їх не так багато, більшість з них ви можете оглянути на сайті – http://vagcom.com.ua.

Мотор-тестери

За допомогою такого пристрою, вдасться встановити найрізноманітніші характеристики силового агрегату. Прилад завдяки використанню цифрових осцилографів, датчиків і пробників, здатний з максимальною точністю визначити наступні показники двигуна і навісного обладнання:

Напруга акумулятора;
Рівень струму генератора і стартера;
Напруга в електричному ланцюзі запалювання;
Температуру масла;
Показники тиску і розрядження впускного колектора.
Вся інформація відображається на дисплеї мотор-тестера як в звичайних цифрах, так і за допомогою графіки. Виходячи з них можна зробити певні висновки.

Сканери кодів

Назва цього пристрій говорить сама за себе – розшифровка кодів бортового комп’ютера. Існує прилади різної комплектації, але одне в них залишається незмінним – вбудований мікропроцесор. Він здатний на такі операції:

Зобразити вам російською мовою, що означає той чи інший шифр.
Демонструвати показання всіх датчиків, які використовуються в автомобілі.
Активувати деякі елементи транспортного засобу: форсунки, РХХ та інше.
Зміна значень коефіцієнтів в пам’яті ЕБУ.
Обидва прилади підключаються до діагностичного роз’єму, найчастіше знайти його можна під кермом.


Не пропустіть