Що робити при ДТП

Сподіваюся, ця інформація буде корисна. Дана стаття призначена до прочитання тими, хто ще жодного разу не був в ДТП.Посему, ті, хто вже випробував всі принади оформлення аварії і очікування співробітників ГИБДД, можуть її пропустити. А можуть і прочитати, раптом, ви знайдете щось корисне і для себе. Отже, що не сумно усвідомлювати, але ви потрапили в ДТП.
Порядок дій:
1.Якщо двигун не заглох сам, обов’язково заглушите його.Це ви знизите ризик загоряння палива і технологічних рідин вашого авто.
2.Включіте аварійку, цим ви істотно зменшите ризик повторного ДТП з ще одним учасником.
.Оценіте свій стан і стан своїх пассажіров.Еслі удар був сильним, можливі деформації кузова і затиснення кінцівок елементами кузова і салону. Пам’ятайте, що в перші хвилини після ДТП людина відчуває шок. Він не цілком усвідомлює свій стан і не завжди відчуває боль.Не поспішайте висмикувати затиснуту ногу з під торпедо, іноді буде краще якщо це зроблять медики і спасателі.У вас і ваших пасажирів все добре і нікого не затиснуло? Отлічно.Переходім до кроку чотири.
4.Вийдіте з автомобіля і підійдіть до другого учасника ДТП, якщо люди в свідомості і адекватні, спокійно і без докорів обговоріть сітуацію.В тому випадку, якщо ви бачите, що другим учасникам ДТП потрібна допомога, негайно телефонуйте по мобільному телефону за номером 112. Після встановлення з’єднання з екстреної службою, поясніть ситуацію, дайте адресу місця де ви знаходитеся, викликайте швидку і поліцію. Якщо ж Ви бачите, що другий учасник ДТП проявляє агресію, закрийтеся в своєму авто і лише потім телефонуйте в екстрені служби.
5.Якщо вам нічого не загрожує, обов’язково виставте знак аварійної зупинки. Мінімум в двадцяти кроках від Вашого авто. В умовах поганої видимості, це потрібно зробити обов’язково.
6.Отойдіте з дороги і виведіть близьких, знак, на жаль не панацея від повторного ДТП.
7.Все в порядку? Тоді дзвонимо в страхову компанію, якщо Ваш авто застрахований по КАСКО. Якщо необхідно дзвонимо адвокату по ДТП – http://www.buroadvocatov.ru/advokat-po-dtp/.
8. “Командир, та че там! Та тут нісенітниця … Що ми дорогу перекрили … Давай отьедем …” – Це ви почуєте від винуватця ДТП в 90 % випадків … Пам’ятайте, що за нашим законодавством, не можна пересувати автомобілі після ДТП.Ето серйозно ускладнить ваше спілкування з інспектором і представником страхової компанії … У винуватця ДТП може з’явиться нова, яка не влаштовує вас, версія того, як сталася аварія.
9. “Брат. да тут нісенітниця! Давай я ті треху дам і разьедемся!” – Це другий за популярністю варіант бесіди після ДТП. Ви можете самі оцінити стан кузова авто після ДТП? Якщо так, то, пропозиція варто обдумати … Якщо ні, то безумовно погоджуватися не варто. У кузовному ремонті багато нюансів, тріснутий бампер може приховувати під собою серйозні пошкодження кузовних елементів. Ремонт легко може піти за пару тисяч доларів … Пам’ятайте про це.
10.Обойдіте автомобіль, оцініть візуально його пошкодження. Зверніть увагу на течі з моторного відсіку. Якщо вони є, Вам знадобиться евакуатор, якщо їх немає, відкрийте капот і подивіться, чи цілі радіатори і приводні ремені, які не затиснуті вони, зверніть увагу на стан рульового управління і підвіски. Щось не в порядку? Колесо варто криво? Кермо вивернуть в сторону хоча колеса стоять прямо? Ваш варіант евакуатор. Якщо все в порядку, заведіть двігатель.Все працює? Значить евакуатор не потрібен, доїдете самі.Еслі на дворі зима, поки чекаєте інспекторів ДІБДР, озаботьтесь евакуатором … Чекати його на морозі з непрацюючим двигуном буде не комфортно … Простіше заплатити за його простій.
11.Оформленіе аварії. Зробіть кілька фото пошкоджених автомобілів на місці ДТП, бажано з різних ракурсів. У нас країна чудес, раптом ваш візаві депутат або співробітник поліції? У таких випадках протокол потім може трагічно загубитися … А фото залишаться у вас.
12.При оформленні протоколу, складіть детальну схему ДТП, дайте докладні пояснення обставин аварії. Вкажіть рядності і швидкість руху вашого транспортного средства.Сфотографіруйте заповнений протокол на ваш телефон, запишіть номер інспектора ДПС.
13.Все закінчилося? Вам повернули права, значить можете продовжувати рух. Однак, пам’ятайте, що будь-який удар, стрес для автомобіля. Щось ви могли не помітити. Тому, рухайтеся правим рядом і з невеликою скоростью.Машіна НЕ транспортабельна? Вантажте її на евакуатор і рухайтеся в бік сервісу.
14.Ви дісталися до будинку або автосервісу, залишили авто? Тоді вас чекають заслужені п’ятдесят грам вашого улюбленого алкогольного напою для зняття стресу) Пам’ятайте про те, що головне, що ви живі і здорові!


Не пропустіть