Правильний вибір моторного масла

Експлуатація автомобіля вимагає періодичного догляду та обслуговування. Важливо розуміти: моторне масло займає в процесі догляду за автомобілем важливу роль. Тому слід точно визначити критерії перед тим, як вибрати моторне масло. Якщо ви не впевнені чи зможете правильно вибрати необхідне мастило зверніться до спеціалістів сайту http://autoprime.com.ua/motornye-masla?filter=elf.

Вибір моторного масла: основні критерії
Цей вибір дуже відповідальна справа, оскільки масло застосовується для змащування роторних і поршневих силових агрегатів. Кожен розглянутий продукт складається з базових масел, присадок, роллю яких є поліпшення властивостей. Саме тому перед тим як вибрати моторне масло, слід в обов’язковому порядку вдатися до певних правил, рекомендацій і критеріям.

Вимоги до маслу:

високі солюбілізірующіе, миючі здатності;
відмінні протизносні властивості;
термоокислительная стабільність;
відсутність корозійних впливів на елементи силового агрегату;
стійкість до старіння, а також протистояння зовнішнім впливам;
мала летючість, а також низький рівень витрати на чад;
висока термічна стабільність;
мала піноутворюваність на тлі високих і низьких температур;
сумісність з ущільнювальними матеріалами;
сумісність з каталізаторами;
забезпечення холодного пуску, прокачиваемость і надійність змащування.
Є інші вимоги, які є специфічними. Як вибрати моторне масло? Які критерії варто враховувати? Відповіді на ці питання розглянемо нижче.

Види масел автомобільного двигуна
Є класифікація, згідно з якою моторне масло поділяється на наступні типи: мінеральне, напівсинтетичне, синтетичне. Для початку варто звернути увагу на мінеральне, яке виготовляється за допомогою процесу перегонки і очищення нафти. Якщо говорити про напівсинтетичні, то воно проводиться шляхом змішування. Наприкінці варто виділити синтетичне, які виробляються шляхом хімічного синтезу.

За яких обставин необхідно замінювати?
Протягом експлуатації транспорту слід обов’язково міняти і доливати змазує рідина. Однак, коли цей крок необхідно робити? Вважається, що однієї заправки досить на пробіг в 10 000 кілометрів за нормальних умов експлуатації. При агресивній їзді або важких умовах, а також при експлуатації дизельного агрегату буде потрібно заливати рідину частіше. При експлуатації автомобіля в зимовий період, також буде потрібно більш часто міняти моторне масло.

Якщо двигун почав «є» масло значить треба його міняти на менш в’язке. Заміна достроково може знадобитися після попадання пилу всередину двигуна або сторонніх часток.

Заміна повинна проводитися між сезонами. Фахівці рекомендують замінювати дану рідину в транспортному засобі при покупці, колишньому в експлуатації раніше. Чи не буде зайвою мірою промивка перед заміною в автомобілі, який ви купуєте в старому стані.

Слідкуйте за рівнем моторного масла – доливайте в міру використання. Використовуйте тільки аналогічну моторну мастило для доливання. При змішуванні різних продуктів варто знати міру, нового, рівну 15% від залишку старого продукту, що приблизно складає його залишок в двигуні після повного зливання старого масла. Варто уважно ставитися до доливання і заміні, оскільки від цього буде залежати надійність і час експлуатації автомобільного двигуна.

Вибір по автомобілю, навантаженні і роком випуску
Масло має вибиратися відповідно марці транспортного засобу, року випуску, а також ступеня навантаження. Кожен виробник вказує марку, яка сумісна з певною маркою автомобіля. Приймайте до уваги потужність двигуна. Так, якщо мотор має високі обороти і трохи кінських сил – зробіть вибір на користь синтетичного масла.

Для потужного силового агрегату буде потрібно мінеральне або напівсинтетичний аналог. При експлуатації транспортного засобу в місті рекомендується вибирати напівсинтетичне з найбільшим складом синтетики. Дуже важливо звертати увагу на вік транспортного засобу, яке експлуатується вами. Якщо автомобіль проїхав більше 200 000 кілометрів, вибирайте напівсинтетичне масло. Варто відзначити, що всі малолітражки з солідним строком експлуатації бажано експлуатувати разом з напівсинтетичним аналогом.
Не пропустіть