Ремонт стартерів

Функціонал сучасних автомобілів досить широкий, але в кожному з них, незалежно від моделі і року випуску, обов’язково є стартер – маленький електродвигун, який дає перший поштовх колінчастого валу. З його допомогою автомобіль заводиться, а це значить, що періодично потрібно робити ремонт стартерів. Стартер починає роботу, розганяючи колінчастий вал до потрібної частоти обертання. Це міні-двигун постійного струму, який живиться від акумуляторної батареї. Тому так важливо вчасно проводити ремонт стартерів.

Незважаючи на те, що на ринку існує маса різних електромагнітних двигунів, стартерів всього два види – з редуктором і без. Стартер з редуктором вважається більш ефективним, так як у нього менше потреба струму. Це означає, що навіть за умови низького заряду акумулятора він забезпечить потрібну частоту обертання колінчастого вала, а ви заведете автомобіль. Його конструкція повністю задовольняє водіїв і механіків, а й вона схильна до поломки. Найчастіше, в стартері з редуктором ламається вращающая шестерня. З цією проблемою важливо вчасно звернутися до спеціалістів, пройти діагностику та отримати якісний ремонт стартеров.

Зрозуміти принцип роботи стартера з редуктором нескладно. Як тільки ви замикаєте запалювання, на нього подається струм через редуктор, що збільшує напругу в кілька разів. На цьому етапі на шестерню передається крутний момент, який розганяє колінчастий вал до потрібної частоти обертання. Здається, що все дуже просто, але ремонт стартерів все одно повинні робити фахівці.

Стартери без редуктора діють на шестерні безпосередньо. Їх конструкція дещо простіше, ніж у першого типу, а головне, ремонт стартерів такого типу провести досить легко. Деякі навіть роблять це самостійно, але ми не рекомендуємо подібну самодіяльність щоб уникнути негативних наслідків. Стартер без редуктора забезпечує досить швидке запалювання і відрізняються високою витривалістю. Єдиним мінусом їх роботи є особлива чутливість до холоду. Взимку автомобіль, обладнаний стартером без редуктора, дуже складно завести. Для підтримки роботи потрібно регулярно робити огляд і ремонт стартерів.

Якщо ви плануєте часто їздити на своєму автомобілі, знання про його конструкційних особливостей не завадить. Звичайно, необхідність ремонту стартерів завжди повинна вести вас на поріг сервісу по ремонту машин, але чим зрозуміліше ви розповісте фахівця про проблему, тим більше гарантій, що вам зможуть оперативно допомогти і зробити якісний ремонт стартерів.
Не пропустіть