Для чого потрібен GPS-моніторинг транспорту

Так для чого ж власне потрібні GPS-трекери? У даних пристроїв є досить багато сфер застосування. Наприклад, транспортні компанії використовують їх для стеження за своїм автотранспортом, за маршрутом їх руху і тим, як вони вкладаються в терміни прибуття. Компанії, що займаються пасажироперевезеннями теж використовують їх з аналогічною метою – відстежувати маршрути руху, щодобовий пробіг і т.д. Більш детальну інформацію про GPS-моніторингу практично всіх видів транспорту можна дізнатися на сайті http://gpsmonitoring-transporta.ru/.

GPS-трекери також дуже допомагають у разі викрадення автомобіля. Пристрій постійно передає своє місцезнаходження, а відповідно, ви точно знаєте, де шукати своє авто.

На поточний момент існує вже п’ять поколінь трекінгові систем. Перше покоління було досить примітивним і навіть не підтримувало можливість спостереження в онлайн-режимі. Вважати дані можна було тільки після прибуття транспортного засобу до точки призначення, де спеціальне обладнання дозволяло переглянути збережені дані.

Друге покоління трохи просунулася вперед у бік розширення функціональності. Тепер всі необхідні дані надходили на спеціальні сервера за допомогою дзвінків і повідомлень.

Третє покоління систем моніторингу працювало через супутникові мережі, що дозволило нарешті домогтися можливості контролювати об’єкти в режимі реального часу. Для цього застосовувалося спеціалізоване програмне забезпечення, яке було встановлено на робоче обладнання користувачів і на приймальні сервера.

Наступне покоління стало ще більш мобільним. Для ефективної роботи йому необхідно було лише спеціальний додаток, а сервер міг працювати з тисячами користувачів одночасно. Однак така надцентралізація і стала головним недоліком трекерів четвертого покоління.

Найсучасніше на сьогодні, п’яте покоління, працює вже за принципом «хмари». Є головний глобальний сервер, а також безліч проміжних серверів, що забезпечують зв’язок з окремими комп’ютерами. Завдяки такій системі користувачі отримують необхідні дані в найкоротші терміни.
Не пропустіть