Як перевезти негабаритний вантаж автотранспортом?

Для перевезення негабаритних вантажів автотранспортом потрібно дотримуватися правила перевезення. Їх регламентує 23 розділ Правил дорожнього руху «Послуги з перевезення вантажів». Крім цього існує Інструкція з перевезення великогабаритних та великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорогах України, проте, ПДР грають чільну роль.

Звід правил об’єднує в собі ряд обов’язкових умов і вимог. Наприклад, в деяких випадках необхідно виконувати доставку виключно з супроводом Державтоінспекції. Крім цього може знадобитися отримання спеціального дозволу в «Укравтодор», що може зайняти від 2 до 15 днів. В такому дозволі прописуються всі дані автомобіля і вантажу, а також розраховується і вноситься маршрут слідування ТЗ, від якого водій не може відхилятися.

Крім цього, в правилах перевезення великогабаритних вантажів прописано, що маса вантажу і розподіл навантаження по осях не може перевищувати величин, позначених підприємством-виробником даного ТЗ. Важливо і те, що правила зобов’язують дотримуватися швидкісного режиму: не більше 15 км / год по мосту і не більше 60 км / год по трасі.

Правилами обумовлюються і вимоги, що пред’являються до водія і до процесу перевезення негабаритних вантажів, наприклад, вантаж:

не може обмежувати огляд;
повинен бути міцно і грамотно закріплений;
не повинен затуляти світлові прилади і світловідбивачі;
не повинен ускладнювати керування транспортними засобами;
не повинен піднімати пил, виробляти шуми, а також пошкоджувати дорожнє полотно і навколишнє середовище.
У свою чергу водій під час руху повинен контролювати кріплення, а також стан вантажу, що перевозиться. При появі порушень він зобов’язаний негайно усунути їх.

Багато хто задається питанням, який саме вантаж відноситься до негабаритних. Крупногабарітов вважається вантаж, що перевищує стандартні розміри, що перешкоджає його розміщення в стандартному ТС.

ВАНТАЖ Є НЕГАБАРИТНИМ, ЯКЩО ВІН ПЕРЕВИЩУЄ:

по довжині 16 м (але не більше 20 м разом з тягачем);
по висоті 4 м (разом з причепом);
по ширині 2,55 м.
Якщо довжина вантажу більше 20 метрів, але не досягає 24 метрів, необхідно залучення машини супроводу. Для цього може використовуватися будь-який ТЗ з помаранчевим спецсигналами. При перевищенні всіх розмірів необхідно супровід автомобілем ДПС.

Якщо вам необхідно доставити негабаритний вантаж, то фахівці TАD ТРАНС-АВТО-D зроблять це максимально оперативно.


Не пропустіть