Як бути, якщо в автомобілі тріснуло лобове скло?

Навіть найдосвідченіші і досвідчені водії відзначають, що поява тріщини на лобовому склі – звичайна сумна неминучість. Як правило, тріщини на стеклах автомашини з’являються в зв’язку зі збігом різних негативних факторів. Найбільш часті з них – це погані дороги і незначні порушення правила водіння машини.

Так, тріщини на лобовому склі можуть з’явитися через удару об скло гравію, який вилетів з-під колеса попереду автомобіля, що йде або несподіваного зіткнення з товстою гілкою неподалік зростаючого дерева.

Чому тріщини на стеклах автомашини не можна залишати без уваги?

Через природної вібрації під час руху машини навіть найменша і непомітна тріщина може вирости до величезних розмірів. Це може привести до необхідності повністю поміняти тріснуте скло. Якщо вже таке сталося можете оглянути тут лобовое стекло на митсубиси паджеро.

Тому, було б мудро почати ремонт тріснутого лобового скла в найкоротші терміни.

Чи завжди обов’язково звертатися в сервісний центр?

Деякі досвідчені водії вирішують спробувати усунути тріщину власними зусиллями. Можливо, це буде під силу і вам. Далі ми розглянемо ті фактори, які можуть спонукати власника автомобіля почати самостійний ремонт лобового скла.
Коли краще постаратися усунути тріщину на склі?
Цілком можливо, що у Вашому випадку краще провести усунення тріщини самостійними зусиллями. Це може бути так, якщо:
До найближчого автосервісу їхати надто далеко.
У власника машини просто немає вільних коштів на ремонт.
Водій має досвід роботи зі склом.
Власник авто раніше вже усував подібні поломки.
Власник машини має професійні навички по ремонту автомобілів.

Як усунути тріщину на лобовому склі без допомоги автосервісу?

Найперше, що слід зробити після того, як Ви помітили появу тріщини на склі – це тут же припинити рух машини і заклеїти тріснутий ділянку скла за допомогою скотча. Це допоможе уникнути забруднення пошкодженої ділянки скла і значно полегшить процес усунення тріщини.

Другим кроком на шляху до надання склу презентабельного вигляду можна вважати ретельний візуальний огляд скла. Він допоможе з’ясувати характер пошкоджень.
Під час візуального огляду слід з’ясувати:
– Які розміри має тріщина скла;
– Чи знаходиться тріщина близько до краю;
– Чи є пошкодження наскрізним.

Якщо тріщина досить велика або знаходиться неподалік від краю скла, швидше за все, ремонт скла буде неможливий. Тоді пошкоджене скло краще просто повністю замінити.

Однак, якщо тріщина НЕ наскрізна, досить маленька і знаходиться близько до центру, можна спробувати її усунути. Для цього доведеться обережно просвердлити в склі отвори, щоб запобігти розростанню тріщини на лобовому склі. У процесі свердління варто регулярно змащувати свердло машинним маслом. Крім того, глибина просвердлений отвори не повинна перевищувати глибину самої тріщини.

Завершальним етапом ремонту тріснуте лобове скло прийнято вважати заповнення отвори спеціальним полімерним клеєм. Після повного застигання клеїть речовини, місце тріщини просушують ультрафіолетовою лампою, відшліфовують і до блиску полірують за допомогою спеціальної пасти. Полірування слід проводити до тих пір, поки тріщина не стане практично непомітною.


Не пропустіть