Комплексний підхід до вибору акумулятора для автомобіля

Для надійної роботи будь-якого автомобіля велике значення має правильний вибір акумуляторної батареї. При виборі батареї важливо враховувати такий вагомий фактор як «амперная» навантаження. Основна мета АКБ полягає в тому, щоб запускати охолоджений двигун. Для повного вивчення узнать больше про АКБ.

Різні моделі автомобілів вимагають різної навантаження. Все залежить від кількості циліндрів, величини ходу поршня, заходи прокручування стартера і двигуна, температури, опору ланцюга, типу масла і навантаження інших основних систем. У цій статті ми постараємося зібрати всі відомості для правильного вибору надійного акумулятора, відповідного автомобілю за всіма характеристиками.

Основні характеристики акумуляторних батарей

Полярність акумулятора – в залежності від розташування клем, полярність може бути прямою і зворотною. Пряма полярність – це коли «плюс» батареї знаходиться зліва, а зворотна, або як її ще називають «європейська», навпаки справа. Якщо кріплення батареї звичайне, то особливої ​​різниці у виборі полярності немає, але при жорсткому кріпленні акумулятора в спеціальних пазах, іноді відсутня можливість установки батареї в перевернутому стані.

Ємність акумулятора – її бажано подивитися в документах на машину. Виробник вказує ємність на спеціальній бирці, яка встановлюється під капотом, або в сервісній книжці. Вибір правильної ємності дозволяє без особливих проблем заводити машину і експлуатувати її електрообладнання без ризику виходу з ладу генератора. Якщо ж придбана батарея меншої місткості, то термін її експлуатації помітно скоротиться через постійне перезарядження.

Габарити батареї – перед придбанням необхідно уточнити розміри місця установки акумулятора, щоб після покупки не довелося обмінювати батарею. Цей параметр критичний при виборі акумулятора зробленому компанією, не зазначеної у рекомендаціях виробника автомобіля. І пов’язано це з тим, що для різних виробників габаритні розміри акумуляторів з однаковими характеристиками – відрізняються.

Які бувають види акумуляторних батарей

Акумулятори мають відмінність за типом обслуговування:
Обслуговуються – найдешевший тип батарей, виробництво яких налагоджено вже давно. Основною відмінністю від інших моделей акумуляторів є можливість заміни одного з елементів.
Дешевизна таких моделей обумовлена ​​їх низьким часом роботи. Вже за 2 роки батареї втрачають до 50% своєї ємності. Ще одним недоліком акумуляторів даного типу є необхідність постійного контролю за ними. Необхідно стежити за рівнем електроліту і не допускати його істотного зниження, щоб батарея прослужила довше.

Обслуговуються – сучасний вид акумуляторів, який знімає з користувача необхідність турботи про них. Вони купуються з розрахунку роботи на 3-6 років і заряджаються тільки в разі потреби, що дуже зручно водіям.
Мінусом подібних конструкцій, безумовно, є ціна. Вона більш ніж в 2 рази перевершує батареї інших типів аналогічної ємності.

Мало обслуговуються – проміжний тип батарей, що має полегшені умови обслуговування. У них контролюється тільки рівень і щільність електроліту.
Недоліком таких батарей є, як і у обслуговуваних акумуляторів, необхідність підтримки певного рівня електроліту. Не можуть похвалитися такі моделі і великим терміном роботи, він трохи перевищує 3 роки.


Не пропустіть