Жінка за кермом: міфи і їх розвінчання

Почну, мабуть, з відповіді на останнє запитання. Мені здається, що «жіночий стиль» водіння це такий же міф, як і «чоловічий». Можна говорити про якісь схильності, не більше того. Наприклад, багато чоловіків не можуть слухати музику, коли знаходяться за кермом це відволікає їх від дороги. А жінки, як відомо, запрограмовані на багато, тому їм не складає труднощів і слухати музику, і вести автомобіль. І так далі список можна продовжувати досить довго. В будь якому випадку жінкам варто почитати Советы женщине за рулем.

Ходить чутка, що чоловіки вміють зберігати холоднокровність в критичних ситуаціях, а жінки здатні тільки кинути кермо і закрити очі руками. Але, по-моєму, це тільки міф все залежить від індивідуальних особливостей людини, не має значення, чоловік він чи жінка.

Чому ж страх перед жінкою за кермом настільки сильний в чоловічому суспільній свідомості? Справа в тому, що існує окрема категорія жінок, через яких і з’явилися приказки про те, що «жінка за кермом небезпечніший мавпи з гранатою» це ті, хто всіляко підкреслює на дорозі свою приналежність до слабкої статі і розраховує на поблажки. Вони, як правило, купують значок- «туфельку» і вішають її на лобовому і задньому склі. Це, до речі, відразу ж говорить про те, що правил дорожнього руху вони не знають адже ними забороняється «прикрашати» автомобіль сторонніми значками (до яких відноситься і «туфелька»).

Але це все дрібниці головне, що ці дами в будь-яких дорожніх ситуаціях розраховують на те, що їм повинні поступатися дорогою чоловіки (напевно, за аналогією з правилами етикету, які мають на увазі, що чоловік повинен відкривати перед дамою двері і пропускати її вперед) і надавати їм інші “люб’язності”.

Однак такий підхід не тільки невиправданий, але і просто небезпечний. Про які правила хорошого тону може йти мова? На дорозі діють тільки одні правила ПДР. Якби деякі дами пам’ятали про це, стало б менше не тільки аварійних ситуацій, а й принизливих анекдотів та історій.

Звичайно, чоловіків, які не знають правил, також більш ніж достатньо. Вони можуть розмовляти по мобільному і одночасно вести машину, їхати заднім ходом на перехресті (сама бачила!), Не кажучи вже про перевищення швидкості кілометрів десь на 90-100 на годину. Але чомусь анекдотів про чоловіків за кермом я поки не чула.

Мені здається, що поділ на водіїв-чоловіків і водіїв-жінок (перші акуратні і зібрані, другі непередбачувані і небезпечні) давно застаріло. Зараз швидше можна говорити про те, що хороші водії і погані. І до других можуть з однаковим успіхом ставитися як чоловіки, так і жінки. Давайте ж позбавлятися від стереотипів крім конфліктів, нічого хорошого вони не принесуть.


Не пропустіть