Які диски вибрати: ковані або литі?

Гнітючий стан наших доріг, а також особливості їзди, неакуратно парковка, дрібні дорожні пригоди – все це стає причиною виходу з ладу дисків автомобіля. Тоді їх або ремонтую, або замінюють. Але часто причиною заміни дисків є не їх пошкодження, а бажання тюнінгувати свій автомобіль. Справа в тому, що диски, досить виразна частина машини. Вони привертають увагу. А більшість серійних авто оснащене нудними сталевими дисками, які важко назвати стильними або екстравагантними. Тому багато людей хоче купить диски на BMW X6.

Тому багато автолюбителів замінюють заводські сталеві диски на легкосплавні. При їх виготовленні використовуються алюмінієві і магнієві сплави . Крім різноманітності дизайну такі диски добре відводять тепло від гальмівної колодки, вони легкі, дуже міцні, що дозволяє економити на пальному, так як машина стає легше, і частому ремонті і покупці дисків. Але все ж головним критерієм вибору легкосплавних дисків для автолюбителів є їх краса і оригінальність. Особливо, якщо мова йде про автомобілі класу люкс, наприклад, легендарного автомобіля Lexus. Йому найбільше підійдуть не просто легкосплавні диски, а ще й ковані , які придбати можна за адресою.

І тут ми підійшли до теми нашої статті. Адже легкосплавне диски бувають двох видів – литі і ковані. Матеріал для них використовується той же, вони відрізняються способом виготовлення, який безпосередньо впливає на експлуатаційні якості.

Слід зауважити, що будь-який легкосплавний диск набагато краще сталевого. Але якщо брати ієрархію всередині видів дисків, то першість буде за кованим диском. Але мова зараз про функціональність і міцності. Гарний оригінальний дизайн – це прерогатива литих дисків. Але потрібно пам’ятати, що при литті можливі різні проблеми у вигляді порожнин і дрібнозернистий металу. Також популярні у нас алюмінієві литі диски хоч і надзвичайно красиві, але на поганій дорозі будуть піддаватися деформації і швидкого зношування.

Ще один важливий фактор, який впливає на вибір, – це ціна. Ковані диски дуже дорогі, хоча вони зносостійкі і міцні. Литі диски різноманітніші в дизайні і коштують дешевше. Тут вже потрібно вирішувати автовласникові, виходячи з умов експлуатації машини. Якщо важливий тюнінг, а авто рідко залишає межі міста, то переплачувати за ковані диски не варто. Але якщо машина використовується по повній, на поганій дорозі, в екстремальних умовах, то ковані диски прослужать довше, і вони більш надійні.

Ще потрібно пам’ятати, що на жаль, на ринку багато недобросовісних продавців, які часто видають литі диски за ковані. Тому потрібно купувати їх у перевірених дилерів, вимагаючи все сертифікати якості.


Не пропустіть