Каталізатор або вогнегасник на авто: як зробити правильний вибір?

В вихлопній системі машини альтернативою каталізатору може стати вогнегасник, який виступає ще і в ролі попереднього резонатора глушника.

Його можна використовувати для поліпшення функцій складових частин системи випуску, яке досягається за допомогою зниження температури і енергії вихлопних газів пристроєм.

Не будемо заглиблюватися в технічні нюанси роботи даного обладнання. Досить лише зазначити, що для того, щоб вогнегасник зміг витримувати вплив великих механічних і температурних навантажень, він повинен володіти надійним і міцним корпусом. Багато в чому це стає можливим за рахунок його двошарової конструкції. При цьому, не менш важливим при виборі і установці купить качественный пламегаситель, є вміння правильно визначити, який обсяг він повинен мати. Тому що в іншому випадку при швидкому старті в глушнику може бути чути різкий брязкіт, який навряд чи викличе приємні емоції.

Якісні вогнегасники оснащені ще і третій камерою, що відрізняється наявністю дифузора. У таких пристроях вихлопні гази спочатку проходять і обробляються в камері, після чого ефективно гасить потік шар спеціальної набивання.

Перед автолюбителями, при виході з ладу каталізатора, сьогодні виникає цілком слушне запитання: «на користь чого зробити вибір – вогнегасника або каталізатора?»

Коротко розглянемо примітні особливості обох пристроїв.

каталізатор

Дорогі матеріали, використовувані при виробництві каталізаторів, стають головною причиною їх високої вартості. Каталізатори виготовляють з рідкісних металів. Крім цього, вони відрізняються невеликим терміном служби, однією з головних причин чому є використання низькоякісного палива. Якщо вчасно не замінити відслужив своє каталізатор, можуть виникнути проблеми з проходженням через систему вихлопних газів, відповідно, це відіб’ється на зниженні потужності або навіть може стати причиною задимлення салону.

вогнегасник

Тож не дивно, що ці причини не рідко стають визначальними для автолюбителів, які віддають перевагу установці вогнегасника. На відміну від каталізаторів, їх вартість є більш прийнятною, а термін служби триваліше. Недоліком можна назвати лише погіршення екологічних показників при використанні вогнегасника на авто. Але якщо в межах країни такі норми порушені не будуть, то на просторі ЄС цей нюанс буде вважатися порушенням.

як підсумок

Встановлювати чи ні вогнегасник замість каталізатора на авто – питання виключно індивідуальний. Але якщо брати чисто з практичної точки зору, такий крок виглядає досить перспективно. При цьому, навіть якщо конструкцією авто не передбачений штатний вогнегасник, а рішення про його установки прийнято, підібрати модель під конкретну машину не важко, тому що на ринку доступні універсальні версії пристрою. Доступні різні за розмірами моделі, що відрізняються також і в плані габаритів внутрішньої труби, тобто, варіанти є для будь-яких авто.


Не пропустіть