Всі переваги і недоліки сурогатного материнства

0

По всьому світу 20% пар відчувають труднощі в зачатті і виношуванні дитини. Але встановити хоча б приблизну кількість сімей, які скористалися послугами сурогатного материнства, не можна. Факт виношування дитини іншою жінкою часто приховують. Як відбувається сурогатне материнство і хто така сурогатна мати детально читайте на https://mdclinics.com.ua/uslugi/lechenie-besplodiya/metody-lecheniya/surrogatnoe-materinstvo/ .

Позитивні сторони сурогатного материнства

Головним аргументом на користь сурогатного материнства неможливість деяких жінок завагітніти або виносити малюка. Це викликає депресію, стрес і інші психологічні проблеми, тому не можна з упевненістю стверджувати, хто з жінок більше страждає в цій ситуації.

Сурогатне материнство стає єдиною можливість виховати біологічно рідну дитину. Якщо жінка повністю безплідна, дитина хоча б матиме генетику батька. В цілому ж пари, що удавалися до сурогатного материнства і усиновлення, відзначають, що великої різниці немає. Однак пари, які принципово хочуть «свого» дитини, і їх не можна в цьому звинувачувати.

Потрібно розглядати сурогатне материнство як допомогу. Будь-які домисли про виключно комерційний бік питання потрібно відкидати. Подружжя, які побажали вдатися до допомоги сурогатної матері, повинні думати про любов і своєї взаємозв’язку.

Звичайно, сурогатна мати ризикує багато, укладаючи такий контракт, але розсудлива жінка завжди може оцінити ситуацію і розставити для себе пріоритети. Медицина і законодавство не визначають сурогатне материнство як експлуатацію. Це внесок в суспільство, за який покладена цілком заслужена компенсації.

Негативні сторони сурогатного материнства

У сурогатного материнства противники. Багато хто стверджує, що подібна схема перетворює дітонародження в послугу, а дитину в товар. Це може стати прецедентом для аморального користування жіночим тілом при наявності фінансів. Простіше кажучи: в майбутньому материнство стане роботою, яка зосередиться на вигоді, а не на взаємодопомоги сторін.

Популярність такої послуги може стати причиною експлуатування жінок. Деякі церковні групи бачать в сурогатному материнстві розкол інституту шлюбу і знищення сімейних цінностей.

Ще одна проблема зв’язок матері з дитиною. Дев’ять місяців вагітності не проходять безслідно. Вони для того і призначені, щоб у жінки проявилася зв’язок з дитиною. У деяких сурогатних матерів після відмови від малюка случают психологічні травми. Навіть якщо жінка була впевнена, що ніяких проблем з відмовою не виникне, гормони можуть зіграти з нею злий жарт.


Не пропустіть