ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ЛІТНІ ШИНИ

Правильний вибір літніх шин далеко не таке просте завдання, як може здатися на перший погляд. Якщо з вірним визначенням типорозміру, індексів навантаження і швидкості зазвичай проблем не виникає, то ось з грамотним підбором всіх інших характеристик все набагато складніше.

Головне завдання будь-якої літньої покришки – забезпечення безпеки, тому такі показники як зчеплення на сухому і мокрому асфальті обов’язково повинні прийматися в розрахунок при виборі нових шин. В інтернеті достатньо інформації і незалежних тестувань, які допоможуть дізнатися вам, як та чи інша модель шин поводиться на сухому або мокрому асфальті в літній період. Ще одним з ключових параметрів виступатиме керованість коліс. Керованість буде залежати від особливостей малюнка протектора, жорсткості гуми і окремих конструктивних елементів. Хороша літня гума володіє захисним шаром брекерів, цільним ребром жорсткості та закритими блоками. Важливим аспектом стане надійний захист від гідропланування. Для того щоб убезпечити себе від небезпечних явищ на мокрому асфальті найкраще вибирати колеса з підвищеною кількістю водовідвідних каналів достатньої глибини, які прийнято називати «дощовими».

Комфорт під час поїздок – ще один важливий аспект. Адже викладаючи солідну суму за комплект літніх покришок, водій має право очікувати від покупки, не тільки високий рівень безпеки, але і гідну комфортабельність, акі покришки є тут. Якщо ви хочете обзавестися негучний гумою, то краще звернути увагу на моделі з ненаправленим малюнком протектора. Зносостійкість так само турбує будь-якого прагматичного власника авто. Вкладаючи гроші в покришки, клієнт бажає отримати якісний продукт, який прослужить багато сезонів поспіль. Однак ресурс коліс залежить не тільки від бренду і підібраного складу гумової суміші. Найбільший вплив на коливання показника зносостійкості літніх шин надає стиль водіння і дорожні умови, в яких експлуатуються колеса. Так само важливо стан самого автотранспортного засобу та наявність завжди правильного тиску в шинах.

Не варто купуватися на дешеві трюки китайських виробників, які пропонують літні покришки з підвищеною глибиною протектора, рекламуючи їх як колеса з великою зносостійкістю. Насправді високий протектор в літніх шинах – зайве, він збільшує силу деформації на колесо, а так само підвищує тепловиділення, що в кінці – кінців ще швидше зітре покришки до стану лисою гуми. Звертайте увагу на такий показник як опір коченню. Правильно підібраний склад гумової суміші, а так само грамотно сконструйований малюнок протектора дозволить заощадити до 5% палива. Інформацію про паливної енергоффектівності можна дізнатися на наклейці, яка завжди супроводжує нові шини.


Не пропустіть