Як вибрати люстру для вітальні?

Вітальня – це кімната для відпочинку та зустрічей з друзями. Традиційно для неї вибирають найкращі меблі та оздоблення. А вишукана люстра з http://euro-style.kiev.ua/catalog/osveschenie/params/5773=5788 – візитна картка приміщення. Якщо підібрати її правильно, вона стане родзинкою інтер’єру і візуально збільшить площу. А невдала модель в кращому випадку залишиться непомітною, а в гіршому – зіпсує інтер’єр. Ми розповімо вам, як не помилитися у виборі.

Як вибрати розмір і конфігурацію?

Вибираючи світильник, важливо пам’ятати про розміри вітальні і висоті стелі.

Невеликі вітальні зі стандартним стелею . Занадто великі світильники в цьому випадку недоречні. Довгу люстру високі члени сім’ї будуть зачіпати, а надто широка займе багато простору. Хороший вибір – модель з декількома ріжками на короткому шнурі або накладної світильник.
Стеля близько 3 м і середній розмір . У такій вітальні, навпаки, маленька люстра не може забезпечити достатню освітленість. Потрібно вибирати більш масивну модель або подовжити шнур до півметра, щоб кімната була добре освітлена. В іншому така стеля залишає широкий простір для вибору.
Вітальня висотою в 2 поверхи . Такі зали зустрічаються в заміських будинках або багаторівневих квартирах. Для них роблять спеціальні багатоярусні конструкції на шнурі довжиною 1-2 м. Часто це кришталева люстра-водоспад або кований виріб.
Оптимальний діаметр приладу безпосередньо залежить від площі кімнати. Його можна порахувати за допомогою простої формули. Складіть довжину і ширину вітальні в метрах – ви отримаєте рекомендований діаметр люстри в сантиметрах. Наприклад, в залі площею 5 на 6 м добре виглядатиме люстра діаметром 110 см.

Для сприйняття вітальні важливо і те, як розташовані плафони. Якщо світло направлене на стелю або верхню частину стін, то кімната візуально стає вище і просторіше. Якщо ж плафони спрямовані вниз, то добре висвітлюється центр кімнати, а кути залишаються затіненими. У цьому випадку велика кімната буде виглядати більш камерної та затишною. Такий прийом використовують, наприклад, для оформлення в англійському стилі.
Не пропустіть