Коли міняти зношені покришки?

Шини стоять сьогодні недешево, тому багато хто намагається вичавити максимум зі старих, відтягуючи покупку. Коли ж настає та межа, коли економія може обернутися ризиком для життя Смотреть здесь?

Коли міняти зношені покришки? Якщо малюнок видно …

Можна побачити малюнок протектора, значить можна їздити? Автоінструктора попереджають, що це міркування не просто неправильно, а й може дорого коштувати.

Фахівці компанії Continental провели ряд тестів, які показали, як впливає глибина малюнка протектора на зчіпні властивості шин на засніженій дорозі.

Для експерименту були обрані зимові шини 205/55 R16. Для оцінки поздовжнього зчеплення першу вправу проводиться на битій снігу з дистанцією розгону від 0 до 40 км / ч. Потім гальмуємо до повної зупинки авто. Відзначимо, що всі виміри робляться з включеними протівобуксовочной і антиблокувальною системами.
два тесту
Спочатку були протестовані покришки з глибиною малюнка протектора 8 мм. Далі зі зрізаним протектором до 4-х і 2-х мм.
Зниження глибини протектора до 4 мм (гранично допустиме значення для зими) погіршує зчіпні властивості на снігу на 10%. Для 2-х мм (закон забороняє використовувати такі шини) – на 20%.
До речі, у деяких фрикційних і шипованих шин на протекторі є індикатор зносу. Наприклад, це може бути сніжинка. Якщо вона стерта, значить, покришки пора міняти.

При уповільненні зі швидкості 40 км / год гальмівний шлях на зношених шинах збільшується на величину більше 3-х метрів. За зимовими дорогами ми їздимо набагато швидше. А адже чим вище швидкість, тим більша різниця в зчіпних характеристиках між новою покришкою і старої.
важливе доповнення
Для тестів були взяті покришки зі зрізаним протектором, тобто властивості гумової суміші збереглися. При експлуатації від пробігу та віку гума висихає, стає жорсткішим, втрачає еластичність, тому в реальному житті в міру зменшення глибини протектора зниження зчеплення буде ще значніше. Фахівці кажуть, що старіння протектора погіршило б показники, отримані за результатами даного тесту, ще на 5-7%.Не пропустіть