Навіщо водії замовляють собі держномери на авто без прапора Росії?

Останні кілька років на наших дорогах стали з’являтися автомобілі з трохи нестандартними номерами, а саме без прапора Росії. І звичайно відсутність триколора відразу кидається в очі і викликає деякі питання. Давайте розглянемо з яких причин автолюбителі замовляють собі такі номерні знаки і які чутки крутяться навколо цих «чорно-білих» номерів.

Як багато хто знає, для різних транспортних засобів ГОСТом Р 50577-93 передбачено безліч форматів номерних знаків. За стандартом, на кожен держномер наносяться цифри і букви чорного кольору на білому тлі + на більшості цих форматів ще передбачено розміщення прапора Росії, справа внизу дубликаты номеров в Москве.

Тобто, виходячи з цього, робимо висновок, що нанесення прапора необов’язково , але в більшості випадків він розміщується на номері за замовчуванням. Але чому тоді хтось їздить з номерами, на яких є зображення прапора Росії, а хтось з «чорне-білими» , без нього? І де вони замовляють такі держномери?

Раніше для заміни або відновлення загублених госномеров потрібно було проходити цілу процедуру, з перереєстрацією автомобіля, перепривласнення йому номерних знаків і тд. Але пару років тому МВС вирішило спростити дану процедуру і передало повноваження з виготовлення дублікатів державних номерів приватним ліцензованим компаніям .

І це виявилося досить прибутковим бізнесом для таких компаній. І в ході своїх робіт вони вирішили розширити асортимент , щоб збільшити свій прибуток, і додали формат госномеров без триколора .

Після появи в потоці автомобілів з чорно-білими номерами серед автолюбителів почали поширюватися різні чутки . Хтось стверджував, що такі держномери гірше зчитуються дорожніми камерами фото і відеофіксації. Інші водії поширювали чутки про те, що співробітники ГИБДД рідше зупиняють автомобілі з такими номерами.

А ті самі компанії були раді надамо підтримку таких чуток і підтверджували, що номери без прапора Росії сприймаються як держномери автомобілів спецслужб, тим самим вони збільшували попит на свої послуги з виготовлення таких номерів.

Але що відбувається насправді і чому деякі автолюбителі замовляють собі дублікати госномеров без прапора? На це є кілька причин .

1. Щоб виділиться з натовпу
Насправді ніяких привілеїв власнику авто такі «чорно-білі» номери не дають. Вони також добре фіксуються камерами ГИБДД і зупиняються автоінспекторами. Просто деякі автолюбителі, після їх появи, побачили в цьому спосіб виділитися з натовпу. Будь-який бажаючий може звернутися в таку компанію і за кілька тисяч рублів замовити собі виготовлення дубліката своїх номерів без прапора.

2. Для поїздки за кордон
Також вважається що виїзд за кордон з триколором на номерах – це поганий тон. Тому, щоб не привертати зайвої уваги до себе, автовласники перед поїздкою за кордон чіпляють на автомобіль «чорно-білі» номера, без прапора.

3. З естетичних міркувань
А ще є категорія автолюбителів, хто просто з естетичних міркувань замовляє собі такі номери, просто подобається людині такий формат держномери, чорно-білий, без прапора Росії.


Не пропустіть