Термін дії карт водія для тахографа

Термін дії карти водія для тахографа не залежить від типу карти (ЄУТР та ЗКЗІ) і становить 3 роки. Кожні три роки потрібно замовляти виготовлення нової ключ-карти, інакше водій не зможе коректно використовувати встановлений на автомобілі тахограф.

Термін дії карти водія

Важливо контролювати термін дії карти водія для тахографа, не затягуючи із заміною до останнього. Щоб не ризикувати, керуючи транспортним засобом з порушеннями закону, ви можете замовити виготовлення нової картки заздалегідь.

Різновиди карт для тахографа
Картки тахографа – це пластикова картка стандартного розміру з електронним чіпом. Чіп використовується для зберігання індивідуального цифрового ключа, що активує бортовий самописець.

Сьогодні допускається застосування карт 3 типів:

ЗКЗІ – працюють з пристроями, на яких встановлено криптографічний модуль.
без ЗКЗІ – застосовуються в тахографи без шифрувального модуля (Підходить для цифрових тахографів без блоку ЗКЗІ (НКМ), які встановлювалися на ТЗ до 01.01.2013г. згідно ПП №720).
ЄУТР – призначені для роботи з приладами, у яких криптозащита інформації забезпечується за європейськими стандартами. Такі тахографи ставлять на машини, що виконують рейси з міжнародних маршрутах.
Відрізняються карти для тахографів і за призначенням:

Картка водія – для співробітників керуючих транспортом
Карта підприємства – для співробітників, які здійснюють контроль на підприємстві
Карта майстерні – для працівників майстерні, по установці тахографів
Карта контролера – для співробітників ГИБДД і Ространснадзор
Протягом якого терміну діє електронний ключ?
Частота заміни тахокарт залежить від їх типу і призначення. Якщо мова йде про картах ЄУТР, то водієві потрібно замовляти новий цифровий ключ раз в три роки. Для карти підприємства термін дії буде більше – нова потрібно раз в 5 років.

Для чіп-карт ЗКЗІ:

У карти водія термін дії не більше трьох років
Для чіп-карти підприємства – теж 3 роки.
Майстерні слід замовляти новий електронний ключ щорічно.
Використання простроченого електронного ключа тягне за собою штрафні санкції. Тому ігнорувати своєчасну його заміну не рекомендується!

Процедура видачі нової тахографа картки
Інформація про дату видачі ключа і термін його дії вказується на самій картці. Коли цей термін підійде до кінця, потрібно звернутися в організацію, що спеціалізується на виготовленні тахокарт на сайте.

Майте на увазі, що процедура заміни займає до 15 календарних днів. Враховуйте цей час, щоб уникнути вимушеного простою!

Щоб отримати нову індивідуальну картку водія, вам потрібно надати пакет документів:

Копію паспорта.
Копію посвідчення водія.
Копії СНІЛС та ІПН.
Заява (бланк встановленої форми можна завантажити заздалегідь).
Фотографії.
Якщо ви замовляєте ключ-карту для тахографа ЗКЗІ – потрібно додатково надати клопотання, складене за затвердженою формою.

Оплата проводиться як готівкою, так і за безготівковим розрахунком. Готовий електронний ключ можна забрати в офісі компанії або заздалегідь обумовити відправку поштою на вибрану адресу.


Не пропустіть