Як вибрати кондиціонер?

0

Питанням, який кондиціонер вибрати, багато хто задається в саму – в буквальному сенсі слова – гарячу пору, коли спека стає сильною, і часто через це купується кондиціонер, який не відповідає характеристикам приміщення і погано виконує свої функції.

Тому бажано не тягнути до останнього, а вибрати кондиціонер заздалегідь, вивчивши специфіку офісного, житлового або промислового приміщення, щоб співвідношення ціни, якості та продуктивності було оптимальним і тоді вже купить кондиционеры в Одессе. У даній статті будуть розглянуті основні критерії вибору кондиціонерів по різних характеристиках і дізнаєтеся, як вибрати кондиціонер для будинку або іншого приміщення.

Які бувають кондиціонери?
Існує кілька критеріїв класифікації кондиціонерів.

Головний з них – сфера застосування , яка визначається потужністю і наявністю додаткових функцій вироби. Для офісів, виробничих приміщень і житлових квартир потрібні різні моделі, і спроба заощадити призведе лише до того, що кондиціонер буде в кращому випадку малоефективним, в гіршому – швидко вийде з ладу. Тому в першу чергу ви вибираєте між промисловим і побутовим кондиціонером.

Другий критерій – функціонал . Кондиціонерами прийнято називати всі види моделей поспіль (як ксероксами – будь-які копіювальні машини, незалежно від фірми-виробника). Проте, існують кондиціонери – працюють тільки на охолодження – і спліт-системи, здатні і охолоджувати, і нагрівати повітря. Другі зазвичай дорожче, але і функціонал у них, відповідно, розширений. Існує й інший принцип їх відмінності – кондиціонер є моноблоком, спліт-системи складаються з двох блоків, які дозволяють втягувати нагріте повітря і виводити його за межі приміщення.

Наступний критерій – форм-фактор кондиціонера або системи. Вони можуть бути мобільними, настінними, віконними, підстельового і, як уже говорилося вище, моноблоками або спліт-системами. Чим простіше кондиціонер, тим легше і дешевше його монтаж, але при цьому він може поступатися в потужності та обсяги переробляється повітря. Від форм-фактора багато в чому залежить, який кондиціонер вибрати для квартири, з огляду на те, що місця для його розміщення зазвичай менше, ніж в офісі або на заводі.

Потужність охолодження кондиціонерів варіюється від менш 2 кВт до 12 кВт. Якщо кондиціонери з мінімальною потужністю встановлюють в невеликих приміщеннях, від 6 кВт і вище – вже промисловий рівень. Слід пам’ятати, що, чим вище потужність вироби, тим більше його характеристики енергоспоживання, тому вигідніше придбати невелику спліт-систему і використовувати її потужності повністю, ніж весь час тримати надпотужний кондиціонер в помірному режимі.

Існує ряд додаткових функцій, які роблять використання кондиціонера більш комфортним: зволоження і іонізація повітря, що самоочищаються системи, які роблять повітря більш корисним (використання перерахованих вище функцій дозволяє уникнути сухості дихання, а також простудних захворювань, які можуть бути викликані протягами від кондиціонера).

За якими критеріями вибирають кондиціонери?
Слід визнати, що в більшості випадків відповідь на питання, як вибрати кондиціонер, дає в першу чергу закладений на нього бюджет. Але також слід усвідомлювати і те, що низька вартість виробу підвищує шанси на отримання кондиціонера з коротким терміном служби або недостатньою потужністю.

Тому, думаючи про те, який кондиціонер краще вибрати, орієнтуйтеся на:

тип приміщення (його обсяг, середня температура при різних погодних умовах, наявність протягів і т.д.). При цьому слід враховувати і те, де буде розміщена система, чи зможе повітря потрібної температури адекватно розподілятися в приміщенні;
передбачувану частоту використання (якщо це покупка сезонна, щоб спасться від спеки, можна брати менш дорогі і потужні моделі);
наявність додаткових функцій (пульт управління, таймер, регулювання напрямку потоку повітря і т.д.

Якщо ви сумніваєтеся, що знаєте, як правильно вибрати кондиціонер, ви завжди можете уточнити у консультантів в магазинах, якщо будете знати характеристики приміщення. Вибираючи кондиціонер для будинку, зверніть увагу і на таку характеристику як рівень шуму – для невеликих тихих приміщень вона грає важливу роль, оскільки охолоджуюча система промислового типу може створювати більший дискомфорт, ніж спека.


Не пропустіть