Як вибрати BMX-байк

Під BMX частіше розуміється не BMX велосипеди, а сам спорт – Bicycle Motocross, або Велосипедний мотокрос. Назва цілком історичне. Молоді хлопці, у яких не вистачало грошей і можливостей для покупки і змісту кросових мотоциклів, намагалися виконати трюки і проїхати складні траси на доступних їм велосипедах.

При виборі готового велосипеда варто пройтися по кожному елементу і зрозуміти, чи підходить він під ваш стиль катання чи ні. Також можете завітати до elitesport.kz/catalog/velosipedy_bmx/. Що перевіряємо, купуючи BMX велосипед:

Визначити стиль катання. Для трюків на плоскій поверхні – максимально компактні моделі, які підходять по зростанню і до рук, для гонок – довгі полегшені моделі, для складних трюків – максимально міцні варіанти.
Досвід. Для початківців варто дивитися в бік більш дешевих і міцних моделей – падінь буде багато.
Зріст. Визначаємо довжину байка і зручність керма, пробуючи на ньому покататися і зробивши пару трюків.
Вага. Відштовхуємося то того, як байк буде використовуватися (див. П. 1).
Кермо. Надійний, за винятком «танцювальних» трюків – для нього можна брати складні четирёхелементние керма.
Втулки і система. Наскільки дозволяють кошти, вибираємо промислові підшипники і сучасні сплави.
Рама. Конфігурація залежить від стилю катання, а ось зварні шви варто перевірити ще при покупці. Це зона ризику для будь-яких BMX.

Треба розуміти, скільки коштує BMX байк. Можна розділити ринок на три сегменти:

До 15 000 р. – початковий сегмент, особливих BMX-складових тут годі й шукати, лише форма рами та базова стійкість в трюках. Можуть бути проблеми з установкою пег або гальмами. Гіроротор зазвичай заміняють звичайними тросами.
15 000 – 30 000 р. – середній сегмент для початківців і для експериментують. Базові байки.
Від 30 000 р. і вище – професійні рішення. Слід зазначити, що «вище» може бути дуже серйозною сумою. Багато брендові збірки стоять далеко за 100 тисяч рублів.
Виробники
Мабуть, велосипеди BMX найрідше купують в зборі від виробників – найбільше часу ком’юніті витрачає на обговорення тих чи інших складових деталей байка. Проте, можна виділити кілька іменитих виробників:

BSD – британський бренд, дуже широка лінійка велосипедів і запчастин;
Federal – цей англійський виробник, більше відомий своїм промоушеном, але виробляє компоненти пристойної якості;
Stereo bikes – нова німецька компанія, випускають кращі велосипеди з точки зору дизайну;
Duo – дуже якісні компоненти і велосипеди з Америки;
Verde – ще один американський виробник.
Разом з тим, BMX-комплектації випускають і цілком відомі MTB виробники – від якісних імпортних GT до доступних китайських Giant і російських Stels. Початківцям можна вибрати і їх.


Не пропустіть