Як вибрати причіп?

У наш час причепи дуже популярні серед автовласників, а іноді вони просто незамінні в домашньому господарстві, по роботі або просто для виїзду на відпочинок. Але як правильно вибрати автомобільний причіп, щоб він став надійним помічником і не створював зайвих проблем? Давайте спробуємо розібратися. На що в першу чергу варто звернути увагу? Вибір починається не з самого причепа, а з машини, на якій він буде експлуатуватися, умов експлуатації та зберігання, і, звичайно ж, функціональності і специфіки вантажу, що перевозиться. Але про все по порядку. Дуже важливо при виборі причепа для автомобіля враховувати його габарити, вони повинні відповідати розміру автомобіля, на якому причіп буде експлуатуватися. Важливо передбачити способи зберігання в той час, коли він вам буде не потрібен, і скільки він буде займати місця в гаражі або на ділянці. Слід розглянути можливі положення для його зберігання: на боці, на задньому борту або іншим способом, передбаченим виробником.

Наступний момент, який повинен привернути вашу увагу – це колеса причепа. Бажано, щоб вони були ідентичними з автомобільними. Це допоможе уникнути проблем при проколі колеса і заміні його запасним. Також це може вплинути на ходові якості, вибір гуми в літній (зимовий) період і такі дрібниці, як шум при їзді і зчеплення з дорожнім покриттям, які не будуть перевищувати або відрізнятися від характеристик автомобіля. Для правильного вибору підвіски причепа важливо враховувати, для якого виду робіт і перевезених вантажів він вам знадобиться. Якщо це важкий вантаж, то підвіску краще вибрати жорсткіше, такими характеристиками володіють ресорні підвіски. А якщо важлива плавність ходу, то краще вибирати резино-джгутову підвіску, вона краще справляється з нерівностями дороги.

Від вантажу буде залежати спеціалізація і надійність конструкції причепа. Рама може бути виготовлена ​​як з металу, так і з більш легких, але не менш міцних сплавів алюмінію. Покриття кузова повинне надійно захищати від дрібних дефектів і корозії матеріалу. А болтові або зварні з’єднання повинні надійно тримати навантаження, заявлені в нормативних документах. Важливо щоб зчіпний механізм теж був надійним і не допускалося саморасцепленіе, так як це може призвести до аварійної ситуації на дорозі. Але покупка причепа, повністю відповідного вашим вимогам, не останню дію, треба його ще зареєструвати у відділенні ДАІ та отримати техталон. Там же вам видадуть номер, без якого забороняється експлуатація причепа для легкового автомобіля.