Як вибрати акумулятор?

Акумуляторні батареї сучасного зразка – це досить потужне і «довгограюче» обладнання. Їх експлуатаційний термін зазвичай досягає від чотирьох до семи років. Проте після цього періоду кожен автовласник стикається з необхідністю заміни АКБ. Тому необхідно грамотно підходити до вибору цього обладнання для своєї машини. Теоретично при покупці акумуляторної батареї не повинно виникнути особливих труднощів. Необхідно лише взяти керівництво по експлуатації автомобіля і використовувати каталог компаній, що займаються випуском акумуляторних батарей. Ви також можете запам’ятати маркування, наявну на зламаному виробі і придбати точно таке ж. Для покупки необхідно знати, яку ємність має АКБ, де розміщені клеми, які габарити вона має, яке джерело струму (для зарядки) використовує.

При відвідуванні магазину, який торгує автомобільними акумуляторами, треба запам’ятати такі важливі характеристики. Акумулятор обов’язково повинен відповідати наступним характеристикам машини, які дозволять забезпечити гідну роботу пристрою та електрообладнання:

Електрична або номінальна ємність, А / ч.
Величина пускового струму (розряд струму стартера при пуску мотора).
Габаритні розміри АКБ.
Маса акумуляторної батареї.

При виборі акумуляторної батареї за характеристиками особливих труднощів виникнути не повинно. На кожному акумуляторі мається спеціальне маркування, що складається з набору цифр і букв. Виходячи з цих даних, можна вибрати обладнання для себе. Давайте розглянемо більш докладно один з варіантів такого маркування на прикладі акумуляторної батареї має маркування 6СТ-90АМЗ.

Першою цифрою демонструється число акумуляторів, які має батарея. Вони з’єднані послідовно (зазвичай позначені цифрами 6 або 3). Також наголошується величина номінальної напруги (6V або 12V). Літерами після першої цифри відзначається призначення АКБ по функціональності. СТ показує, що акумулятор є стартерних. Після дефіса йде число, яким показується номінальна ємність акумулятора (в ампер-година), в розглянутому прикладі це 90 А / ч. Далі цифрами або буквами відмічені, додаткові дані, що стосуються акумулятора. В даному випадку А – вказує на акумулятор, що має загальну кришку, М – це сепаратор (міпласт), який виготовлений з ПВХ, З – вказує, що АКБ залита і повністю заряджена. Іноді зустрічаються інші літери, наприклад Е – ебонітовий корпус, Т – моноблок, для виготовлення якого використовується термопластичная пластмаса, П – поліетиленовий сепаратор. Дізнавшись всі ці нюанси, можна йти в магазин для покупки автомобільного акумулятора.


Не пропустіть