Як розібрати паливний насос

Кожному автолюбителю і починаючому водієві буде цікаво дізнатися, як розібрати паливний насос, які для цього потрібні інструменти, для чого взагалі це потрібно. Всі ці та інші питання будуть розглядатися в цій статті.

Історія появи автомобільного паливного насоса.

Варто відзначити, що паливні насоси використовувалися не з самого початку появи автомобілів. У той час насос був не потрібен, а паливо під дією гравітації текло з паливного бака в двигун. Отже, паливний насос подає паливо в двигун, тим самим, забезпечуючи роботу автомобіля. Як говорилося вище, в перших автомобілях паливний насос був відсутній. Сучасні автомобілі не зможуть працювати без паливного насоса. Зараз всі сучасні автомобілі працюють з механічними і електричними паливними насосами. Механічні насоси були винайдені раніше, зараз поступово відходять у минуле, хоча ще чимало автомобілів працює з ними. Механічні насоси встановлені на машинах карбюраторного типу, а зараз на зміну їм з’явилися інжекторні двигуни. Як розібрати паливний насос пояснюється трохи нижче.

Для чого потрібен паливний фільтр.

Паливні фільтри є у всіх автомобілях, не дивлячись на тип двигуна і паливного насоса. Паливний фільтр в буквальному розумінні «забирає» собі всі домішки і сторонні частинки, які не повинні потрапити в двигун. Якщо домішки і частинки все ж потраплять у двигун, то серйозно завадять його роботі, що позначиться на терміні служби двигуна. Використання та періодична зміна паливних фільтрів забезпечить нормальну роботу двигуна. Як часто потрібно міняти фільтр, написано на кілька розділів нижче.

Як розібрати паливний насос.

Розібрати паливний насос бувалому водієві не складе труднощів, а ось новачок не зможе просто так цього зробити. Розглянемо етапи розбирання паливного насоса.

1. Спочатку потрібно послабити хомут, зняти шланг з насоса.

2. У шланг вставити підходящий з розміну болт, хомут затягнути. Це потрібно для того, щоб паливо не витікало.

3. Відвідний шланг також потрібно від’єднати.

4. Гайковим ключем потрібно відкрутити два болти, якими прикріплений насос.

5. Тепер можна зняти насос з прокладкою.

6. Відкрутивши викруткою 2 гвинта зверху, можна зняти кришку, прокладку і сітчастий фільтр.

7. Відкручуємо 8 гвинтів, які з’єднують 2 половини корпусу.

8. Відкручуємо гайку штока.

9. Тепер саме час зняти мембрани, верхню шайбу, нижню шайбу, пружину, опорну шайбу пружини, наполегливу шайбу мембран.

10. Відвертаємо гвинтові заглушки.

11. Вибиваємо вісь, важіль, втулку, пружину, виймаємо шток. Після цього повний розбір насоса можна вважати закінченим.

Щоб зібрати паливний насос назад, потрібно діяти у зворотній послідовності. Є види фільтрів, які розбираються по-іншому. Інструкції щодо їх розбиранні можна знайти на їх упаковці. Необхідний інструмент для розбирання паливного насоса. Голими руками паливний насос не розберешся, для цього потрібні кілька інструментів. У першу чергу потрібна викрутка, потім гайковий ключ (який можна замінити плоскогубцями).

Термін заміни паливного фільтра.

Фільтр для палива створений для безпеки, тому, міняти його потрібно не за часом, а по відстані, яку подолано за даними фільтром. Фільтри бувають різної якості, але найкраще міняти фільтр кожні 20-25 тисяч кілометрів. В іншому випадку, можна зіпсувати двигун. Потрібно дуже серйозно ставитися до цього питання, адже якщо вчасно не поміняти фільтр, можливо, доведеться міняти двигун. Фільтр коштує набагато дешевше двигуна – економія очевидна. Причини заміни паливного фільтра. Забруднення паливного фільтра може стати причиною несправності двигуна. Фільтр остаточно забруднитися може в самий невідповідний момент, тому краще завжди мати під рукою запасний фільтр для екстреного випадку. При установці фільтру потрібно запам’ятати показник лічильника – кілометражу автомобіля, щоб вчасно замінити старий фільтр новим фільтром. Повторюся, міняти його потрібно, проїхавши 25000 кілометрів. Детальніше можна дізнатися на упаковці фільтра, адже термін придатності різних фільтрів може відрізнятися.

Орієнтовна вартість паливних насосів на популярні авто.

Ціна на паливні насоси коливається від двох до п’яти шести тисяч рублів, але бувають товари набагато дорожче. Все залежить від автомобіля.Топлівний насос BOSH для AUDI 100, коштує 3700 рублів. Паливний насос електричний PIERBURG підходить до автомобілів AUDI, VOLCWAGEN, SKODA, коштує 4500 рублів. Електричний насос HANSPRIES для AUDI коштує 860 рублей.Существуют паливні насоси високого тиску. Вони коштують дорожче звичайних приблизно на десять тисяч. Наприклад, паливний насос високого тиску для автомобіля Газель коштує 14000 500 рублів.


Не пропустіть