Як треба продавати автомобіль

Як треба продавати автомобіль знають вже бувалі автолюбителі які не раз продавали авто. Поспілкувавшись з деякими з них ми з’ясували кілька способів як треба продавати автомобіль. Після прийняття рішення про вигідному продажу автомобіля слід докласти трохи зусиль для того, щоб продати авто якомога швидше. Досить доглянутий автомобіль набагато легше продати вигідно, ніж запущений.

Перш за все, перед продажем автомобіля, потрібно буде приділити увагу зовнішньому вигляду автомобіля, оскільки бездоганний зовнішній вигляд завжди привертає увагу потенційного покупця. Для цього заважало б розбиратися в самій купівлі вживаного автомобіля, для цього існує відеокурси покупки вживаного автомобіля по привабливо низькою ціною, що економить ваші гроші і час. Для миття автомобіля необхідно використовувати гумову ганчірку (її можна купити в авто-магазині), яка не буде залишати розлучень. Починати мити автомобіль краще з даху, а потім капот і все інше.

Спочатку слід очистити кузов і колісні диски від плям бітуму, ретельно вимити кузов автомобіля. Всі скла необхідно відмити з внутрішньої та зовнішньої сторони побутовим очищувачем стекол. Для додання додаткового блиску весь кузов натирають поліролью для кузова. При наявності на кузові глибоких подряпин варто провести полірування кузова в професійних закладах. Пластикові панелі салону потрібно відмити і натерти поліролью. Також слід пропилососити салон, почистити сидіння, випрати килимки. Присутність приємного аромату в салоні автомобіля приверне увагу покупця.

Лампи в фарах автомобіля, противотуманках, поворотниках, стопсігналов повинні бути у справному стані.

Якщо автомобіль потрапив колись в аварію, то варто ретельно пошукати у всіляких місцях шматочки пластмаси, оскільки стекол та інші об’єкти, що свідчать про аварію, що відбулася, оскільки покупець постарається їх знайти.

Особливого підходу зажадають двигун і підкапотний простір: їх варто помити перед продажем. Двигун і підкапотний простір можна відмити як самостійно так і в спеціалізованих мийках. При вирішенні відмити їх своїми руками потрібно пам’ятати про всі важкодоступних і потаємних місцях.

Розширювальний бачок варто зняти і відмити його від іржі з системи охолодження. Можна взяти на ринок з собою літр рідини для системи охолодження і залити його в розширювальний бачок на ринку для того, щоб покупець не помітив, що система охолодження іржава і брудна.

Якщо двигун видає підозрілі звуки або працює нерівно в холодну погоду, то будучи на ринку, час від часу потрібно його заводити для прогріву. Покупець навряд чи стане чекати повного охолодження двигуна.

У тому випадку, якщо приводні ремені на двигуні будуть видавати скрипучі і свистячі звуки, необхідно натягнути їх або змастити спеціальним мастилом. Також рекомендується залити хороший бензин і додати присадку для палива, що дозволить двигуну працювати набагато рівніше. Не варто забувати про заміну масла у двигуні, так як це допоможе уникнути зайвих металевих звуків двигуна машини.

При наявності сигналу будь-якої аварійної лампи (наприклад, лампи несправності ABS) слід заховати цей дефект. Для цього можна під’єднати її до іншої справної лампі. Влітку можна додатково збільшити вартість авто, заправивши попередньо кондиціонер.

Також при продажу автомобіля слід виділити час для підготовки документів. Цим може зайнятися компанія, через яку буде продаватися авто, або сам власник за наявності часу і бажання. Перелік необхідної документації включає ПТС з відміткою ГИБДД, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, техпаспорт, страховка і талон ТО. При продажу автомобіля не власником, а його законним представником, у нотаріуса заздалегідь оформляється генеральна довіреність. Рекомендується зняти заздалегідь машину з реєстраційного обліку, тому що потенційні покупці після здійснення угоди не будуть довго чекати надалі вирішення даного питання. Угода повинна проводитися в присутності законного представника.

Останнім часом набуло поширення оформлення генеральної довіреності на покупця замість оформлення угоди купівлі-продажу автомобіля. Слід пам’ятати, що в такій ситуації продавець продовжує нести відповідальність за транспортний засіб після його продажу.

Виходячи зі сформованої практики, витрати по проведенню передпродажної підготовки завжди окупаються. Дотримання всіх вищеперелічених рекомендацій по підготовці автомобіля до продажу сприятиме успішному продажу автомобіля.


Не пропустіть