Яке дитяче автокрісло вибрати

Дитяча безпека в автомобілі дуже важлива. Тому якщо у вас є маленька дитина, питання яке дитяче автокрісло вибрати повинен стояти на першому місці. У європейських країнах цьому питанню приділяється багато уваги. Виробляються і вдосконалюються засоби безпеки дітей. Автокрісло – не спосіб позбавити себе від штрафу, це спосіб убезпечити свою дитину від можливих травм.

Дитяче автокрісло повинно забезпечити потрібний комфорт дитині при поїздках і убезпечити в аварійних ситуаціях, при різких маневрах і при екстрених гальмуваннях. Коли дитина перебуває на руках – він не в безпеці. При різкому гальмуванні вага людини збільшується в 2 рази, через що буде практично неможливо утримати та убезпечити свого малюка. Автокрісло – найнадійніший засіб для безпеки дитини.

Є кілька важливих моментів, які треба враховувати при виборі автокрісла.

1. Перед походом у магазин обов’язково потрібно виміряти вагу і зріст дитини. Важливо, щоб крісло підходило дитині за віком. Знаючи ці параметри, крісло буде легше підібрати.

2. Спинка повинна регулюватися – висота, ширина, кут нахилу. Це особливо важливо, якщо дитина засинає в машині. Подушки автокрісла, висота бічної підтримки, підголовник, фіксатори ременів також повинні регулюватися. Так можна буде підлаштувати крісло по всі анатомічні особливості дитини і забезпечити йому комфорт.

3. Краще піти за автокріслом в магазин разом з дитиною. Потрібно звернути увагу, як надійно крісло утримує дитину.

4. Оббивка автокрісла також говорить про його якість. Буває, що вона рветься, линяє, протирається. Усі механічні складові не повинні заїдати. Хороший виробник подбає і про це.

5. Є автокрісла з уже наявними кріпленнями до сидіння автомобіля, а є автокрісла, які фіксуються за допомогою автомобільного ременя безпеки.

6. У автокрісла повинен бути сертифікат відповідності стандартам Міжнародної організації по стандартах – ISO або Європейської Економічної Комісії ООН – ECE. Наявність маркування на кріслі ЕСЕ R44 / 03 або ЕСЕ R44 / 04 обов’язково. Це говорить про минулі випробуваннях даної моделі автокрісла.

7. Важливо, щоб правильність постави дитини не порушувалася особливостями крісла. Хребет повинен знаходитися в правильному положенні. У серйозних компаніях є практика запрошення для консультації з цього питання фахівців-ортопедів.

8. Час, проведений дитиною в машині, так само впливає на вибір крісла. Це стосується немовлят. Для коротких поїздок підійдуть крісла групи 0+ (до 13 кг.). Розрізняються вони просторістю. Правильно дітей возити в автомобілі обличчям проти руху не менше року. Для тривалих поїздок підійдуть крісла групи 0, 0/0 +, 0/0 + / 1. У них дитина буде перебувати в положенні лежачи. Але в краш-тестах моделі групи 0 показують не найкращі результати. У таких кріслах обов’язково повинні матися м’які і широкі внутрішні ремінці, а для голови повинна бути додатковий захист.

9. Для дітей вагою до 18 кг в кріслах є внутрішні ремінці безпеки. Замок-пряжка не повинен виглядати ненадійно. Дитина не повинна змогти розстебнути його. Накладки на ремені в районі плечей і шиї досить комфортні і не натруть дитині шкіру.

10. Чим раніше дитини почати привчати до їзди в автомобілі в кріслі, тим менше проблем буде в майбутньому. Тому важливо зуміти зацікавити дитину в даній покупці, а краще ще і підключити до самого процесу вибору.

11. Деякі виробники автокрісел вказують, яка модель підійде до якого виду автомобіля. Але краще крісло самому приміряти в своєму автомобілі, так би мовити, не відходячи від каси. Буває, що для кріплення крісла, не вистачає ременя безпеки. А продавець-консультант зобов’язаний допомогти.

12. Дитяче автокрісло слід встановлювати на заднє сидіння автомобіля. Попереду дитини перевозити не рекомендується. Можливо це тільки, якщо крісло розташувати обличчям проти руху з обов’язковим відключенням фронтальної пасажирської подушки безпеки.

Існують спеціальні краш-тести для автокрісел. Їх проводять самі виробники або спеціальні незалежні організації, щоб передбачити всі моменти при виробництві і конструюванні, виправити всі недоліки. Повна і об’єктивна інформація таких краш-тестів, проведених в різних країнах, допоможе вибрати більш надійне автокрісло.


Не пропустіть