Кузовний ремонт: види й етапи
Механічні пошкодження автомобіля найчастіше тягнуть за собою деформацію елементів кузова. Їх відновлення і являє собою кузовний ремонт. Але провести його не так просто. Початківці автомобілісти часто вважають, що вирівняти злегка деформовану двері або крило можна власними силами. Зробити це якісно без спеціального обладнання та порядку виконання робіт просто неможливо. В даному випадку потрібен найпростіший ремонт локального типу.
Крім цього він буває середньої і підвищеної складності. Перший актуальний навіть при наявності сильних вм’ятин на окремих частинах авто. Другий же увазі комплексне відновлення кузова, у тому числі вирівнювання рами. Найчастіше він потрібен після серйозного ДТП.
Етапи проведення ремонту
Для того щоб повернути авто колишній вигляд і відновити функціональність, недостатньо просто вирівняти погнуті елементи.
При цьому проводиться наступне:
Діагностика. Механічні ушкодження можуть стати причиною відмови роботи тих чи інших систем. На самому початку шляхом візуального огляду, перевірки за допомогою комп’ютера визначається їх працездатність. При виявленні проблеми її усувають.
Аналіз геометрії кузова. Часто без спеціальних приладів просто неможливо визначити мінімальні деформації, які іноді стають причинами погіршення управління, впливають на функціональність інших вузлів транспортного засобу.
Очищення поверхні. При цьому знімається фарба, бруд, пил, масляні плями і все, що заважає якісному зварюванню, шпаклівці і іншим технологічним процесам.
Відновлення знімних частин. У їх числі бампера, двері, крила, кришка капота і ін.
Зварні роботи. При цьому необхідно максимально точно відновити заводські шви.
Справитися з таким комплексом завдань можна тільки при наявності спеціального інструменту, практики і відповідної бази знань, тому його варто довірити професіоналам. Самостійне втручання може спричинити ще більші пошкодження, особливо якщо взятись за це вперше.