Тонування стекол своїми руками

Минув той час, коли тонування на стеклах була мало не розкішшю. По-перше, сонячні промені не так сильно нагрівають салон автомобіля, по-друге – це якась ніяка перешкода для цікавого погляду. Зараз тонуванням нікого не здивуєш, та й зробити тонування стекол своїми руками нескладно.

Перше, про що варто подумати – це яку тонировочную плівку купити. У автомагазинах на цей рахунок є величезний вибір. Не варто вибирати дуже темні тони, у нічний час це не додасть комфорту при водінні. Якщо вирішили тонувати своїми руками тільки бічні стекла, то одного рулону буде достатньо, якщо ще і заднє, то береться два рулони плівки одного кольору.

У комплекті з плівкою йде шпатель і ніж. Уважно оціните ці два пристосування: шпатель повинен бути тільки гумовий, а ніж, що йде в комплекті з плівкою, багато автолюбителів намагаються не використовувати. Для цих цілей купується простий канцелярський ніж, він набагато краще за якістю і не завдасть незручностей у вигляді прітупленія.Для мийки стекол знадобиться шампунь, він же стане в нагоді і при монтажі пленкі.Для розпилення обзаведіться пульверизатором, а для протирання бавовняної дрантям. Можна і іншу тканину, але не залишає ворсу.

Після всіх приготувань можна приступати до тонування. Деякі автовласники роблять дану роботу прямо на автомобілі, але процедура буде легше, якщо скла будуть демонтовані з авто. Це набагато спростить наклеювання плівки і після установки назад, скло з такою тонуванням буде важко відрізнити від заводських аналогів.
Тонировку стекол найкраще робити з помічником і в не запилюжені приміщенні.
Стекла попередньо миються водою з додаванням шампуню. Бруду і пилу на них бути не повинно. Наповнивши пульверизатор насиченим розчином шампуню з водою, рясно обприскуємо скло. Приклавши плівку до скла, обрізаємо її трохи більше, ніж поверхні, що тонується, приблизно на 10 мм по периметру скла.

Плівку слід класти назовні прозорою стороною, а темної всередину.
Внутрішня сторона скла змочується за допомогою пульверизатора, і поки розчин не підсох, поділяємо шару пленкі.Сделать тонування стекол своїми руками, тут знадобиться допомога напарника – один буде тягнути один шар плівки, а другий утримувати інший. Після відділення темний шар прикладається до скла. Не забуваємо змочувати скло – воно повинно бути вологим. Потім плівку ще раз обприскуємо розчином і кладемо прозорий шар.

Після того, як плівка лягла, беремося за шпатель. Плавними рухами проводиться розгладження плівки, починаючи від середини і поступово рухаючись до країв. Слід стежити за тим, щоб під плівкою не залишилися бульбашки повітря. Після того, як почне відшаровуватися прозора плівка, процедуру тонування вважають завершеною. Промокнув залишки вологи зі скла, обережно обрізаємо зайву плівку по краях. Все, можна братися за наступне.


Не пропустіть